Zkoušení Alenky v kraji divů a za zrcadlem začíná!

Zatímco včera oznámená novinka Autista – Moje ztracené nervy! se začne zkoušet až příští týden, dnes se herci s režisérem a dalšími osobnostmi poprvé sejdou na zkoušce velmi očekávaného titulu Alenka v kraji divů a za zrcadlem. Když zkouší režisér J. A. Pitínský s hereckým souborem Slováckého divadla, vždy jde o mimořádné inscenace, které rozčeří hladinu českého divadelnictví a vyvolají zájem a respekt v celé republice. V případě Alenky v kraji divů a za zrcadlem však možná předčí všechny ostatní otázka – kdo bude hrát Alenku?

Aimee Zia Hassan si zahraje titulní roli ve hře Alenka v kraji divů a za zrcadlem               Ester Kocábová - jedna ze dvou představitelek Alenky ve hře Alenka v kraji divů a za zrcadlem

Nakonec byla nutná tři kola konkurzu(!), aby mohla být svědomitě vybrána ze 150 dívek jedna dvojice. Titulní postavu si tedy zahrají dvě holčičky - jedna se narodila v Londýně a jmenuje se Aimee Zia Hasan, druhá je ze Slovácka a její jméno je Ester Kocábová.
„Rodiče si dali na výběru jména záležet. Moje první jméno Aimee znamená „milovaná“. Druhé jméno Zia je inspirováno jménem vzácného bílého tygra v ZOO na ostrůvku u Anglie, který má naše rodina moc ráda,“ vysvětluje dvanáctiletá holčička, která momentálně žije ve Zlíně. Její nové dětské kolegyni Ester Kocábové je devět let, žije v Kunovicích a kromě dramatického kroužku se učí hře na housle, badmintonu a navštěvuje gymnastiku.
Jak obě vzpomínají na náročný, tříkolový konkurz? „Konkurz byl pro mě celkem jednoduchý, protože jsem zvyklá učit se texty. Sice 11 stránek je víc, než se učím normálně, ale stejně to bylo v pohodě, i když se mi ze začátku nechtělo,“ přiznává s dětskou upřímností Ester a prozrazuje i něco o režiséru Pitínském. „Je to klidný, hodný a milý člověk, oslovoval mě slečno, což mě velmi překvapilo.“ Co bylo nejzajímavější pro Aimee? „Nejsilnější zážitek bylo druhé kolo, protože bylo moc akční, běhali jsme po jevišti a dělali pantomimu, také jsem musela zkusit improvizovat a mluvit jako Sherlock Holmes. A také se mi líbilo být s ostatními herci, byla to skvělá atmosféra.“
Premiéra se uskuteční necelý týden po světové premiéře na Malé scéně (neděle 14. 6.), tedy v sobotu 20. června v 19.00 hodin.