Zkoušíme Marvinův pokoj - 4 otázky pro Davida Macháčka

Přípravy první inscenace z přeplatného pro rok 2017 jsou v plném proudu. Tým pod vedením Michala Zetela pilně zkouší citlivý rodinný příběh o životě Marvinův pokoj, jenž je poslední hrou mladého a nadějného dramatika Scotta McPhersona. Jednu z hlavních rolí ztvární David Macháček...

Jak na tebe hra po přečtení zapůsobila?
Je to skvělá hra, stále mě překvapuje jak je napsaná. Je dojemná a zároveň se smějete, až vás mrazí. Jsou v ní nádherně vykreslené vztahy v nefungující rodině. Po přečtení jsem si uvědomil, jak je skvělé, že mám fungující a milující rodinu.

Podle inscenace vznikla úspěšná filmová verze. V čem bude inscenace jiná?
Divadlo je úplně něco jiného než film, takže se to nedá srovnávat. Ale určitě to bude jiné pojetí, režisér Zetel nechce na jevišti moc rekvizit a téměř žádný nábytek. Rozhodně nechceme jít v té dojemné lince umírání, ale spíše hledáme v té hře téma „život“. 

Na co se při zkoušení těšíš?
Moc se těším na zkoušení s Jaruškou Tihelkovou, hrozně jsem si přál, aby hrála hlavní roli Bessie. A stalo se tak! Když čteme a já se jí mám koukat do očí, tak jsem pořád v rozpacích. Mám pocit, že je to opravdu ta Bessie. Dále na nově hostující herečku Danu Růžičkovou, bude to nový vítr a já mám takové podněty rád. Těším se na to, že budu hodně zkoušet, musím se učit plno textu a to mě baví nejvíce, když mám plno práce.

Jakou postavu ztvárníš?
Má postava se jmenuje Hank. A jak se zdá, je to asi jediný člen rodiny, který je schopen ji "opravit."  Dospívající mladík, který se snaží najít své místo na zemi, cestu k sobě a ke svému okolí. Jeho máma Lee s ním neumí komunikovat a nevšímá si ho, takže on se na sebe snaží upozornit, jak jen to jde, např. podpálí jejich barák. Zoufale touží po pozornosti a té se mu dostane až od Bessie. Je to skvělá role a mě strašně baví hledat, jaký Hank vlastně je a proč se chová tak, jak se chová. Pro mě, abych se dokázal s postavou ztotožnit, je důležité, aby to byl v jádru hodný a dobrý člověk, a to Hank je. Moc jsem si tuhle roli přál hrát a jsem za to režiséru Zetelovi vděčný.