Udělení zlaté plakety CZECH TOP 100 Symbol úspěšných také Igorovi Stránskému

Prestižní setkání podnikatelů

DOBRÝ DEN S KURÝREM, Uherské Hradiště Podnikání 3. 6. 2016
Prestižní setkání podnikatelů
Foto: sal

Galerie slováckých vín v Uherském Hradišti hostila ve čtvrtek prestižní setkání osobností Zlínského kraje s představiteli agentury CZECH TOP 100, která pravidelně zveřejňuje žebříček nejpopulárnějších firem v Česku. Kromě zástupců regionálních firem se neformálního setkání zúčastnil i slovácký senátor Ivo Valenta, starosta města Stanislav Blaha, předsedkyně Krajské hospodářské komory Ivona Huňková a Jan Struž, předseda sdružení CZECH TOP 100. Nechyběl ani hostitel celého setkání Libor Zlomek, který pro všechny účastníky připravil i řízenou degustaci vína. „Před dvěma měsíci nás agentura oslovila, jestli bychom uspořádali setkání s podnikateli a významnými osobnostmi Zlínského kraje. Toto setkání je podle našeho názoru významné a prestižní, proto jsme se snažili o co nejlepší propagaci,“ uvedl Libor Zlomek, jednatel vinařství Zlomek a Vávra. Závěrečný raut připravilo řeznictví Petra Soška z Nedakonic.

Předseda sdružení CZECH TOP 100 Jan Struž v krátké diskuzi s podnikateli a zástupci státních organizací nastínil několik zajímavých témat. Velmi zajímavá diskuze se točila kolem míry tolerance alkoholu u cyklistů na stezkách. „Víno mám rád, dokonce mám doma i malý sklípek, ale můj pohled na alkohol za řídítky to nezmění, to znamená, že jsem pro nulovou toleranci,“ nechal se v diskuzi slyšet šéf krajské policie Jaromír Tkadleček, který v tu chvíli asi patřil k menšině, neboť většina zúčastněných by se přiklonila k toleranci 0,8 promile alkoholu.

V průběhu neformálního setkání došlo i na předání ocenění. Z rukou tajemníka sdružení Tomáše Davida si ocenění za jednu z nejvýznamnějších firem Zlínského kraje převzal Martin Štrupl, generální ředitel Hamé. „Každé ocenění naší firmy mě těší a zvláště v regionu, který je pro nás nejdůležitější, protože zde máme naše klíčové výrobní závody a dáváme zde práci stovkám místních lidí,“ uvedl Martin Štrupl.

Ocenění za úspěšné firmy Zlínského kraje převzaly i Veronika Záhorská za Lázeňské hotely Miramare, či Renata Polišenská, tajemnice Regionu Slovácko. Velký aplaus od přítomných sklidil bývalý ředitel Slováckého divadla Igor Stránský, který převzal zlatou plaketu CZECH TOP 100 Symbol úspěšných. „Já už jsem ředitelskou taktovku dávno předal, ocenění už patří současnému vedení,“ nechal se slyšet Stránský, kterému se dostalo ujištění, že právě on stál za úspěšným rozvojem Slováckého divadla v posledních dvaceti letech. Speciální cenu v podobě modrého skleněného kvádru z dílny sklárny Moser převzal starosta Boršic u Blatnice Bohuslav Vávra za rozvoj regionu, což je vidět zejména na příkladu proměny obce Boršice u Blatnice, a za propagaci slováckého folkloru v Národním divadle, na Žofíně a na Pražském hradě. „Tohoto ocenění si nesmírně vážím, protože z dostupných informací vím, že podobné ocenění zatím nedostal žádný starosta v republice. V roce 2013 jsem získal rovněž ocenění 100 nejúspěšnějších, které mně předával prezident republiky,“ uvedl starosta Bohuslav Vávra.

 

Autor: sal