SOUTĚŽ: Můžete být první, kteří uvidí naši komedii Peklo v hotelu Westminster

„Už jen necelý měsíc dělí uherskohradišťské divadelníky od komediální události letošního roku. Tým režiséra Roberta Bellana totiž připravuje jednu z nejlepších komedií současnosti s názvem Peklo v hotelu Westminster. „Na své si přijdou především ti diváci, kteří si zamilovali komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) a Nájemníci. Novinka na ně svým stylem humoru navazuje,“ slibuje dramaturgyně Iva Šulajová," – těmito slovy začíná týdeník DOBRÝ DEN S KURÝREM  své pokračování soutěže „První v pekle“. Jde o unikátní možnost vidět komedii ještě před slavnostní premiérou, nahlédnout zároveň do divadelního zákulisí a ještě k tomu získat poukaz na romantickou noc v hotelu Slunce v Uherském Hradišti. Stačí každý týden správně zodpovědět soutěžní otázku a být vylosován. Pětice výherců získá dvě vstupenky na uzavřenou divadelní zkoušku 26. března. Ještě dnes se můžete zapojit i vy do třetího kola soutěže…

Ze zákulisí
- Režisérem Pekla v hotelu Westminster je Robert Bellan, jenž svými komediemi doslova přepsal dějiny Slováckého divadla. Stál za zrodem Rychlých šípů i komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest), které mají za sebou dohromady téměř 500 repríz a vidělo je přes 130 000 diváků.
- Režisér Bellan do jedné z hlavních rolí obsadil Josefa Kubáníka, který jako jediný nechyběl v žádné z jeho komedií, jež na prknech uherskohradišťského divadla nastudoval.
- Naopak úplně poprvé režisér Bellan spolupracuje s novým členem souboru Davidem Macháčkem a Alžbětou Kynclovou, které svěřil roli svérázné španělské pokojské.
- Nejkurióznější postavu bude hrát jmenovaný benjamínek souboru David Macháček, a to poněkud zmateného Číňana, který nikomu moc nerozumí, ale všem chce vyjít vstříc, a tak do dvou apartmá nosí jedenáct šálků čaje a diví se, kdo že je bude pít.


Otázka pro herečku Irenu Vackovou

Jakou roli vám svěřil režisér Bellan a jak si užíváte zkoušení?
Dopřál mi herecké setkání s Pavlem Hromádkou coby mým ministerským manželem a Jožkou Kubáníkem coby... a to už neprozradím. Myslím ale, že si budu muset stejně jako u Nájemníků nakreslit "pavouka" osob a vztahů, abych se v tom vyznala. Pro diváka je vždycky zábavné, když ví víc než postavy na jevišti. Může si pak užívat tobogán nedorozumění a záměn, které se řetězí do katastrofických rozměrů. A na tom všem jsou "coonyovky" postavené.


Jaké postavy se v nové komedii objeví?


Náměstek ministra vnitra Richard Willey:
Už na první pohled arogantní politik má tajný plán. V hotelu Westminster, kde právě i s manželkou pobývá, by se rád oddal radovánkám s milenkou. Vypraví proto ženu do divadla, objedná pokoj, šampaňské a ústřice, ale ve chvíli, kdy se to nejméně hodí, se manželka vrátí. A shodou náhod ji napadnou stejné myšlenky, jako má on… Roli si s chutí zahraje Pavel Hromádka.
Tajemník George Pigden: Diskrétní, pohotová a všemi oblíbená politikova pravá ruka. Je to on, kdo dostane úkol zařídit všechno potřebné ke zdárnému průběhu záletu svého šéfa, je to ale zároveň i on, kdo celou situaci zamotá, a to tak, že ani on nebude vědět, kdo vlastně je. Hraní si už během zkoušení užívá Josef Kubáník.
Manželka Pamela Willeyová: Politikova žena, která se původně chce vypravit do divadla, ale malá náhoda způsobí, že se musí vrátit. Stane se to ovšem v tu nejméně vhodnou chvíli, které ale náležitě využije ve svůj prospěch. Svůj originální smysl pro humor rozvine Irena Vacková.
V dalších hlavních rolích se představí David Macháček, Kamil Pulec, Andrea Nakládalová, Monika Horká, Alžběta Kynclová, Anna Pospíchalová, David Vaculík a Štěpán Goiš.


Třetí otázka soutěže
Komedie Peklo v hotelu Westminster je stejně bláznivá, stejně zamotaná a stejně překvapivá jako veleúspěšné hry Slováckého divadla 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) a Nájemníci. I je napsal dramatik Cooney (první otec George, druhou syn Michael), i ony patří k těm nejrychleji vyprodaným.
Kolik herců získalo role ve všech třech jmenovaných komediích?
(Malá nápověda: Jeden, dva, nebo tři?)

Stačí, když do SMS boxu na tel. číslo 903 55 07 pošlete zprávu ve tvaru DDK mezera PEKLO mezera "váš tip" a za poslední mezeru ještě svoje jméno, příjmení a obec nebo město, z kterého pocházíte.

Druhým výhercem se stal Antonín Prajza z Uherského Hradiště. Blahopřejeme!
Kdo další uvidí jako první naši novou komedii?