Únor 2019

Zaráz a bez oficialit

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti a Městské divadlo ve Zlíně potřetí uspořádaly přehlídku svých inscenací rázovitě nazvanou Zaráz. Žádné oficiality, po třech představeních z každého divadla ve třech dnech. A o každém debata. Přečtěte si recenzi divadelního kritika Josefa Hermana, kterou zveřejnily Divadelní noviny

Šimon Caban začal ve Slováckém divadle připravovat autorskou hru Kocourkov-Brod

Autorskou hru nazvanou tajuplně Kocourkov-Brod začal v úterý 19. února ve Slováckém divadle připravovat režisér Šimon Caban. "Nazval jsem to komickou operou, kde není nikomu moc do zpěvu o věcech, kterým by bylo nekorektní se smát," řekl režisér. Premiéra je naplánována na 13. duben.

Svěcení Kosmického jara v Uherském Hradišti

"Krátce po třídenní přehlídce Zaráz, na které se Slovácké divadlo v Uherském Hradišti a sousední Městské divadlo Zlín už třetím rokem prezentují svými nejúspěšnějšími tituly, měla v Hradišti v režii Michala Zetela premiéru inscenace hry Ladislava Smočka Kosmické jaro. Jde o mimořádnou událost v několikerém smyslu," píše divadelní kritik Josef Mlejnek ve své recenzi na nejnovější kus Slováckého divadla. Celou recenzi, kterou zveřejnily tento týden Divadelní noviny, si přečtěte zde.

AUDIO: Dramaturgyně Iva Šulajová hostem Českého rozhlasu

Dramaturgyně Slováckého divadla Iva Šulajová byla ve čtvrtek 14. února hostem v pořadu Rendez-vous Českého rozhlasu Zlín. S moderátorem Pavlem Vackem si povídala o inscenaci Kosmické jaro, která měla premiéru na začátku února a se souborem ji nastudoval ředitel divadla Michal Zetel. Celý rozhovor si můžete poslechnout přímo zde.

Vstupenky na Chicago již v prodeji!

Slovácké divadlo začíná pozvolna připravovat jednu z nejočekávanějších událostí sezóny, slavný americký jazzový muzikál Chicago. Režie se ujme Linda Keprtová, která bude se souborem spolupracovat poprvé. "Na spolupráci se souborem Slováckého divadla se těším moc. Všechny návštěvy a kontakty, které zatím proběhly, byly moc příjemné, srdečné, moravská rovina se na mě usmívala při každé návštěvě. A protože mám v tomto regionu i mnoho přátel, těším se na pobyt v Hradišti i z čistě osobních důvodů," uvedla režisérka. "O muzikál je už nyní obrovský zájem, a proto jsme do programu zařadili mimořádnou reprízu na konec června," doplnil ředitel divadla Michal Zetel. Vstupenky jsou již k dispozici a zakoupit je můžete v pokladně Slováckého divadla nebo přímo zde.

Šimon Caban už brzy začne zkoušet Kocourkov-Brod: "Důvěra v náročného diváka je základem," říká scénograf a režisér

"Důvěra ve vedení, jeho vizi, svobodu autorského přístupu, kvalita hereckého ansámblu a důvěra v náročného diváka je základem. Člověk za sebou může mít spoustu úspěchů, ale zase stojí na začátku a klepou se mu kolena," říká Šimon Caban, přední český scénograf, režisér, architekt, fotograf a filmový tvůrce, který už příští týden začne ve Slováckém divadle zkoušet novinku Kocourkov-Brod. Premiéra původní české hry, která vzniká přímo pro Slovácké divadlo, je naplánována na sobotu 13. dubna.

Začali jsme připravovat klasickou ruskou komedii Les

Klasickou ruskou komedii Les Alexandra Nikolajeviče Ostrovského začal tento týden připravovat režisér Roman Groszmann. "Musím se přiznat, že když jsem četl hru poprvé, nejásal jsem, ale cítil jsem, že mě i přesto zajímá. Čím víc jsem ji pak četl, tím víc mě to bavilo. Je to typ hry, do které je nutné proniknout. Zjistil jsem, že jednotlivé postavy jsou velice zajímavé a výrazné, a hra tím pádem nabízí skvělé herecké příležitosti," prozradil režisér, který bude s uherskohradišťskou scénou spolupracovat poprvé.

Stránky