Monument pro Hradiště

nekorektní komedie z české historie
Pavel Molek

Monument pro Hradiště je fiktivním příběhem o tom, komu se v minulosti mohla v Uherském Hradišti stavět velkolepá socha, kdyby se události po Mnichovské dohodě odehrály jinak.

Dramatik Pavel Molek ve své brilantní konverzační komedii s konkrétním historickým námětem odhaluje téma zdánlivě dávného národního traumatu z pohledu teze „co by se stalo, kdyby“, a přitom v kontrastu faktů pracuje především s mentalitou současných obyvatel naší země.

Jak by asi probíhalo slavnostní odhalování pomníku, kdyby vzal kdysi do rukou osud Čechů razantní Emanuel Moravec, nebo kdyby nám přišel na pomoc J. V. Stalin, anebo kdyby se britský mírotvorce Neville Chamberlain jednoduše zachoval opačně, než se reálně stalo? Vtipně koncipovaná hra s těmito otázkami, které českou historii trápí desítky let, pracuje především!

Věděli jste, že by se historie českého národa odvíjela úplně jinak, kdyby Hana Benešová nebyla toho času zrovna v lázních? Alternativní scénáře lidem rozeznívají duši odjakživa, zvláště jsou-li komické.

Světová premiéra! Titul napsaný exkluzivně pro Slovácké divadlo.

Inscenace

Termíny představení: