Anna Pospíchalová natáčí film s Vojtou Dykem

Oblíbená herečka Anna Pospíchalová je už čtvrtým rokem na mateřské dovolené s nejmladším synem Benjaminem, k herectví si ale občas odskočí. Stále hraje v muzikálu Chicago na své domovské scéně ve Slováckém divadle a v současné době natáčí v Brně film.

„Jmenuje se Zpráva o záchraně mrtvého a je to velmi zajímavé téma. Ten příběh se skutečně stal režisérovi Václavu Kadrnkovi, když jeho tatínek upadl do kómatu a pak se z něj znovu probudil,“ přibližuje Anička, o čem nový film bude.

A pochvaluje si i herecká setkání, které jí natáčení zprostředkovalo. „Syna hraje Vojta Dyk, maminku Zuzana Mauréry a mně připadla role vrchní sestry. A taky jsem se potkala se svými milými kolegy, protože roli lékaře ztvárňuje Martin Vrtáček a ve filmu se objeví i Andrejka Hoffmannová,“ těší Annu.

Jak se k nejnovější práci dostala, vlastně zatím pořádně neví. „Musím se zeptat pana režiséra, jak na mě přišel,“ směje se herečka, která je členkou Slováckého divadla už téměř 20 let. „Jednoho dne mi prostě zavolali a pozvali mě na konkurz. Ze tří hereček si nakonec vybrali právě mě. Opravdu mě to těší, protože jsem tak získala moc pěknou práci, pan režisér je velmi zajímavý člověk a na place je pohoda,“ uzavírá Anna Pospíchalová.