Martin Vrtáček

Martin Vrtáček
herec
Působil ve Východočeském divadle v Pardubicích a Těšínském divadle. Od roku 1991 je členem ansáblu Slováckého divadla. 
Je držitelem cen Slováckým Oskar a Nějvětší z pierotů.

Současné role:

Kozlík lékařský, Krtek, Hluchavka bílá (Emanuel Míšek, Josef Fojta / Anička a bylinkové kouzlo)
Tót (I. Örkény / Rodina Tótů)
autorská koláž / KDY bude po válce
Otec Francisco (W. Shakespeare / Mnoho povyku pro nic)
Pan Remy (P. de Marivaux / Falešné našeptávání)
Porfirij Semjonovič Glagoljev I. (A. P. Čechov / Platonov - Ztratil Hospodin trpělivost?)
Chór (F. Hrubín / Špalíček veršů a pohádek (O Květušce, zahrádce a babici Zimici))
Stanley Baldwin, ministerský předseda (D. Seidler / Králova řeč)
Charley (G. Abbott, R. Bissell, R. Adler, J. Ross / Hra o pyžama)
Seržant Porterhouse (R. Cooney / 1+2=6 (Jeden a dvě je šest)
Bohouš (J. Foglar / Rychlé šípy)

Kachna, Spolužačka Mouchová, Raněný budík, Matyldina učitelka (M. Macourek - A. Bauerová / Jak neuvařit hlavu naměkko- na repertoáru
Muž 2, Smith, Volavka, Bolševik (K. Čapek / Válka s Mloky- na repertoáru
Druhý parašutista (J. Suchý, J. Šlitr, J. Roháč / Kdyby tisíc klarinetů- na repertoáru
Paní NDA, Doktor, Popcorn (E. E. Schmitt / Oskar a růžová paní- na repertoáru

Fernando (J. Galcerán / Konkurz podle Grönholma) - ocenění za roli:
- Největší z pierotů 2011

Švochněv (N. V. Gogol / Hráči)
Trepifajksl (J. Drda / Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert)

Cidrolin (R. Queneau / Modré květy)
poručík Antal Siládi (J. Doga, E. Lotjavu / Cikáni jdou do nebe - na repertoáru

Jiří, nakladatel (P. Zelenka / Očištění)

??? (E. Jelinek / Bambiland)
Inspektor Bernard (C. Higgins / Harold a Maude- na repertoáru  

Žid (K. H. Mácha / Cikáni (Hotel U Kostničího kamene))

Josef Habršperk (L. Stroupežnický / Naši furianti)

Kapitán García (O. Brousek, P. Cmíral, K. Špičková, J. Deák / Carmen)

Tito Merelli (K. Ludwig / Tenor na roztrhání)

Arthur Kirsch alias Benedikt Höllrigl (F. Mitterer / V jámě lvové)

Komisař Josef Ledvina (J. Brdečka, O. Lipský, O. Brousek, R. Balaš / Adéla ještě nevečeřela)

Starý Wagner (M. Horoščák / Mein Faust)

První herec (L. Pirandello / Šest postav hledá autora)
Seržant Porterhouse (R. Cooney / 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) - na repertoáru 

J. V. Perina, učitel ptydepe (V. Havel / Vyrozumění)

Švec Klabánek, Čert Kardaš (J. Koloděj / Jak čert vyletěl z kůže)

Sir Osgood Fielding (P. Stone, J. Styne, B. Merrill / Sugar (Někdo to rád horké))

Vévoda z Buckinghamu (W. Shakespeare / Král Richard III.)

Carol Newquist (J. Feiffer / Vraždičky)

Jevgenij Arbenin (M. J. Lermontov / Maškaráda (verze Arbenin))
Dave Bukatinski (T.McNally, D. Yazbek / Donaha!- na repertoáru  

Generál Juillet (B. Vian / Svačinka generálů)

Rechtor (R. Těsnohlídek / Liška Bystrouška)

Cyrano de Bergerac (E. Rostand / Cyrano de Bergerac)

Poutník (K. J. Erben, J. Suchý, F. Havlík / Kytice)

Klubko Mikuláš (W. Shakespeare / Sen noci svatojánské)

Warren Purcell (W. Allen, D. McGrath / Výstřely na Broadwayi)

Beauperthuis (E. Labiche, L. Pešek / Slaměný klobouk)

Jean (A. Strindberg / Slečna Julie)

Arnošt Krasomil z Úhledovic (F. Petrák, M. Zeman / Kocour Holmes a Kocour Watson)

Prokurátor (F. M. Dostojevskij / Bratři Karamazovi)

Profesor Bulfínek (J. Beneš / Na tý louce zelený)

Antonio Salieri (P. Shaffer / Amadeus) - ocenění za roli:
- Slovácký Oskar 2002
- Největší z pierotů 2002
- širší nominace na cenu Thálie 2002 v mužské kategorii "činohra"

Sganarel (Moliére / Lékařem proti své vůli)

Ondra Tatar; Modrofous; Vincek; Malý synek (Z. Galuška, V. Peška / Slovácko se súdí aneb Fašank z věcí ludských)

Francois Pignon (F. Vebber / Blbec k večeři) - ocenění za roli:
- Slovácký Oskar 2001

Vypravěč (W. Russell / Pokrevní bratři)

Němec (T. Mann, P. Ulrych / Nikola Šuhaj)

Profesor Higgins (A. J. Lerner, F. Loewe / My Fair Lady) - ocenění za roli:
- Slovácký Oskar 2000

Bohouš (J. Foglar / Rychlé šípy- na repertoáru 

Maršál de Villeroi(S. Lichý / Fanfán Tulipán)

Mercuzio (W. Shakespeare / Romeo a Julie)
Mánek (G. Preissová / Gazdina roba)
Truffaldino (C. Goldoni / Sluha dvou pánů )

Kornelius Hackel (M. Stewart, J. Herman / Hello, Dolly!)

Ondřej (A. Helmichová / Hildegarda aneb Rodinný horor z hradu Buchlova)

Přítel (H. Ch. Andersen / Malá mořská víla)

Dardard; Potard (E. Labiche / Vražda na Uhelném trhu)

Motl, krejčí (G. Gorin / Šumař na svatbě)

Armand Duval (A. Dumas ml. / Dáma s kaméliemi)

Myslivec (K. Čapek / Loupežník)

Sebastian (W. Shakespeare / Komedie masopustu čili Ať si každý přebere jak chce)

T. S. Harder (E. O´Neill / Měsíc pro smolaře)

Lovec (A. Casona / Stromy umírají vstoje)
Genesius (V. Renč / Císařův mim)
Charlie Gordon (D. Keyes / Růže pro Algernon)

Zpěvák; Tanečník (F. Hrubín / Kráska a zvíře)

Honza (V. Vacke / O Honzovi a hloupé víle Rozárce)

Curley (J. Steinbeck / O myších a lidech)

Felix (Čapkové, J. Rejžek, M. Štědroň / Ze života hmyzu)

Bernis; Henkler (J. Hašek, I. Bednář / Švejk)
Figaro (P. Beaumarchais, Rossini, Sterbini / Lazebník sevillský) 

Chvostík (W. Shakespeare / Veselé paničky Windsorské)

Václav Krhounek st. i ml. (J. Žák, P. Rut / Študáci a kantoři)

Myšák Hugo (K. Hoffmann, L. Kolář / Příběh hraček)

Benjamin (G. Orwell, R. Peaslee / Farma zvířat)

Pešek (J. Vrchlický / Noc na Karlštejně)

Dorant (P. Marivaux / Hra lásky a náhody)

Aramis (A. Dumas / Tři mušketýři)

Ženich (F. G. Lorca / Krvavá svatba)

1. Herec; Klížek (J. Nepomuk Nestroy / Lumpacivagabundus aneb Ludrácký trojlístek)

Camilio (J. Voskovec, J. Werich / Nebe na zemi)

Dopověz (E. Bryll / Malované na skle aneb Jánošík)

Soubor