Autista slaví rok na jevišti

Přesně před rokem měla ve Slováckém divadle premiéru hra Autista - Moje zatracené nervy!, kterou speciálně pro soubor uherskohradišťské scény napsala Alžběta Michalová podle skutečných událostí. V tu chvíli nikdo netušil, že se ze hry stane doslova hit. Za rok od premiéry se Autista hrál už padesátkát, což v minulosti dokázaly jen Rychlé šípy.

“Autista je přesně ten typ divadla, které mají herci i diváci nejradši. Chvíli se smějí, chvíli jsou dojatí. Je to ideální koktejl emocí. Obrovská návštěvnost je důkazem toho, že se to povedlo,” říká režisér Michal Zetel.

“Postava Kašpara je něco, co herce nepotká každý den. O to víc jsem se u něj zapotil. Nehrát jen vnějšové mentální a fyzické postižení, ale stát se opravdu člověkem, bylo těžké, zvlášť když jsem věděl, že pár desítek kilometrů od nás žije skutečný předobraz Kašpara,” přiznává představitel titulní role Josef Kubáník, který si za tvárnění Kašpara odnesl cenu Největší z pierotů a dodává: “Stává se, že na mě po představeí čekají uplakaní diváci, jiní mi píší, jak moc je Autista zasáhl. To je pak radost dvojnásobná, že to má smysl.” Autista se bude hrát na Malé scéně, která intimní pocity umocňuje, i po prázdninách, volné vstupenky ještě jsou, viz. ZDE.