Během týdne čeká Slovácké divadlo hned trojí účast na významných festivalech

Žánrově vyvážený repertoár Slováckého divadla je už dlouhodobě respektován a chválen. Vedle komedií a muzikálů, jakými jsou například Fraška à la krab (krabaret) a Donaha!, nasazujeme i odvážné kusy – Cena facky aneb Gottwaldovy boty, Alenka v kraji divů a za zrcadlem, Deník Anne Frankové. Výsledkem je pozoruhodná směs, z níž některé hry spolehlivě plní hlediště a další vyrážejí na festivaly. Díky nim má Slovácké divadlo tu nejlepší pověst.
Důkazem toho byla například naše červnová účast na mezinárodním festivalu v Hradci Králové, kde jsme představili již zmiňovanou inscenaci Cena facky aneb Gottwaldovy boty. Po skončení představení celé hlediště divadelních odborníků vstalo a tleskalo. Podle kritika J. P. Kříže se s potleskem ve stoje na takových akcích šetří.
A výjimečnost hradišťské produkce potvrzuje i fakt, že jsme obdrželi hned dvě pozvánky na mezinárodní festival Divadelní svět Brno, jehož cílem je prezentace špičkové světové divadelní tvorby v konfrontaci s domácí scénou...

Slovácké divadlo do Brna přiveze hned dvě inscenace. Prvně to bude Fraška à la krab (krabaret), jenž byla speciálně napsána našemu souboru na tělo. Hrát ji budeme tuto neděli, tzn. 18. října od 19h v Divadle Radost. Tou druhou je obdivovaná Cena facky aneb Gottwaldovy boty. Ta se v rámci festivalového programu objeví ve středu 21. října od 19h v Mahenově divadle.
Aby toho nebylo málo, tak hned den na to - ve čtvrtek 22. října vyrazíme do Prahy na Festival 13+. Ten pořádá Divadlo v Dlouhé. Jedná se o divadelní přehlídku nejen pro teenagery. Letos se koná už po sedmé. Pod záštitou ministra kultury ČR Daniela Hermana nabídne výběr z nejlepších mimopražských inscenací pro mládež. Slovácké divadlo na tomto festivalu seznámí diváky s Deníkem Anne Frankové, který jsme jako koláž z deníkových záznamů Anne Frankové nastudovali u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války pod režijním dohledem Zoji Mikotové.