Chystají se noční prohlídky zákulisí

Jak je při Noci divadel ve Slováckém divadle zvykem, nebude chybět ani nejoblíbenější bod programu – noční prohlídky zákulisí. Díky nim mohou diváci zcela výjimečně nahlédnout za oponu divadla a provázet je budou jako vždy sami herci, kteří je zavedou na místa, která jim obvykle zůstávají skrytá.

Diváci budou mít možnost nahlédnout do zákulisí divadla

„Moje prohlídky prý byly nejlepší,směje se Jitka Hlaváčová

„Rozhodně to stojí za to. Diváci mají rádi, když nás i divadlo poznají zase trochu jinak, osobně. Můžou si s námi popovídat, zeptat se na všechno, co je zajímá, prohlédnout si zákulisí. I pro nás je to příjemná akce a mám radost, že se jí každý rok účastní spousta zájemců,“ říká herečka Jitka Hlaváčová, která v parodii Limonádový Joe, kterou Slovácké divadlo uvede v rámci Noci divadel, ztvárňuje jednu ze tří barových dámiček a tanečnic.

„Když jsem provázela diváky při poslední Noci divadel, prý jsem byla objektivně nejlepší! Aspoň to říkala moje skupinka,“ směje se Jitka. A potvrzuje, že divadelní zákulisí je atraktivní úplně pro všechny.

„Šéf techniky Petr Žajdlík například ukazoval, jak se pracuje s tahy, to se líbilo technicky zaměřeným pánům. Dámy se zase vyřádily v maskérně a ve vlásenkárně, ale v mojí skupině si klobouky a kníry zkoušeli i pánové. Zkrátka, každý si najde svoje, protože diváky vezmeme i do krejčovny, kde vznikají kostýmy, ukážeme jim rekvizity, prozradíme, jak je to během představení s nápovědou a vůbec - poznají divadlo z úplně jiné strany, “ uzavírá Jitka Hlaváčová s tím, že už se nemůže dočkat dalších zvídavých diváků.