Čtrnáct dní po "Peklu" přijde řada na "Nitušku"

I když se očekávání mnohých upíná k blížící se premiéře komedie Peklo v hotelu Westminster (v sobotu 29. března), probíhají u nás (v této době především v prostoru Malé scény, jež slouží také jako zkušebna) přípravy na další novinku – hudební komedii Utíkej, Nituško! (Mam´zelle Nitouche). Premiéru bude mít zanedlouho po „Peklu“, v sobotu 12. dubna. Režisér Igor Stránský jí navazuje na úspěšné parodie na operetní žánry, které divákům nabídl před několika lety…

V „Nitušce“ hrají a zpívají jen čtyři „naši“ herci: Tomáš Šulaj, Klára Vojtková, Martin Vrtáček a Jiří Hejcman. Vedle nich je však třeba zmínit, že role chovanek, hereček a vojáků ztělesní dívky, které byly pro ně vybrány v konkurzu.
Jaké to je, když  kostelní varhaník je ve skutečnosti utajeným operetním autorem, matka představená majorem, poručík subretou a klášterní schovanka operetní divou? I o tom bude nová hudební komedie, která před šestadvaceti lety patřila k těm nejoblíbenějším a dočkala se na tu dobu úctyhodných 45 repríz.
„Věříme, že i tentokrát bude veselo. Víme totiž, že diváci se chtějí v divadle především bavit, a naší povinností je jim takové přání splnit,“ je přesvědčený režisér Igor Stránský.
Čtrnáct dní po premiéře činoherní komedie přijde tedy čas pro premiéru komedie hudební…