Detektivní komedie se vrací na jeviště

„Chceme splatit dluh divákům a zároveň jim po těžkém období nabídnout zábavu a odpočinek.“ S touto myšlenkou nasadilo Slovácké divadlo po osmiměsíční pauze do svého programu komedie Rychlé šípy a Dva úplně nazí muži. Nyní přichází na řadu třetí – bláznivá detektivní komedie Prokletí nefritového škorpiona na motivy filmu Woodyho Allena.

Zdeněk Trčálek je ve Škorpionovi neustále na jevišti

Hlavní roli v komedii Prokletí nefritového škorpiona ztvárnil Zdeněk Trčálek. Spolu s kolegy už má za sebou takzvanou oprašovací zkoušku, která byla po více než půlroční pauze skutečně nutná.

„Byl jsem nervózní už před tou zkouškou, to jsem teda zvědavý, jak to bude před představením,“ směje se Zdeněk Trčálek. A jedním dechem dodává, že ke znovunasazení komedie přistupoval velmi zodpovědně. „Ta inscenace hodně stojí na mně, jsem pořád na jevišti, tak jsem si i sám několikrát projel text. Ale cítím spíš pozitivní trému, která člověka vyburcuje. A u komedií typu Škorpiona musí být echt soustředění, fórky je potřeba vyvažovat na miskách vah. Není to sranda pro herce, ale musí to být legrace pro diváky,“ říká Zdeněk.

Po zkoušce se však cítil lépe, než sám čekal. „Od pana režisér Zdeňka Duška je inscenace tak perfektně postavená a nadrilovaná, že to fungovalo naprosto skvěle. A samozřejmě je to i tím, že mám brilantní kolegy, celý tým je skvělý, jednoduše to funguje a vše do sebe zapadlo. Smekám před celým týmem!“ vzkazuje kolegům Zdeněk Trčálek.

Kdo v bláznivé komedii hraje?

V Prokletí nefritového škorpiona hrají Zdeněk Trčálek, Jitka Hlaváčová, Tomáš Šulaj, Jiří Hejcman, Irena Vacková a Pavel Šupina.

Režie se ujal zkušený Zdeněk Dušek. Hudbu složil Martin Štědroň, dramaturgii měla na starosti Markéta Špetíková. Scénu a kostýmy ve stylu 40. let vytvořila Zuzana Rusínová.

O čem je Prokletí nefritového škorpiona?

Pojišťovně North Coast nastávají těžké časy. Několik jejích význačných klientů bylo oloupeno o šperky v hodnotě milionu dolarů a slovutný vyšetřovatel Briggs si neví rady. Do toho se v North Coast objevuje nová manažerka, která je spolu s ním zhypnotizovaná šantánovým kouzelníkem Voltán Polgár. A i když to tak předtím vůbec nevypadalo, náhle se zdá, že ti dva by se vlastně mohli mít i přes počáteční nevraživost docela rádi. Ovšem jakmile hypnóza pomine, pomíjí i jejich sympatie. Nebo ne?

Kdy a jak na Škorpiona?

Bláznivou detektivní komedii Prokletí nefritového škorpiona budou moct diváci vidět v pátek 18. června od 19 hodin. Vstupenky jsou k dispozici v pokladně a na webu divadla.