Divadelníci přivítali inscenační tým Jesus Christ Superstar potleskem

Už pár týdnů herci ze Slováckého divadla korepetují písně ze slavného muzikálu Jesus Christ Superstar, který se dočká premiéry 21. listopadu. Až minulé pondělí se však poprvé sešli s celým inscenačním týmem na jevišti divadla při zahajovací zkoušce.

„O prázdninách jste pilně pracovali a za to vám děkuji. První fázi přípravy muzikálu Jesus Christ Superstar právě dnes končíme a tu druhou, s režisérem Dodem Gombárem, zahajujeme,“ přivítal divadelníky umělecký šéf Lukáš Kopecký.

Na korepeticích s herci už od srpna pracoval Petr Svozílek. Kostýmy a scénu připravuje Eva Jiřikovská, o dramaturgii se stará Iva Šulajová a o choreografii exotická Linda Fernandez Saez. Ty všechny, včetně slovenského režiséra, který už v roce 2012 inscenoval s hradišťským souborem Čapkovu Válku s mloky, přivítali herci bouřlivým potleskem a výskotem.

Co řekl na zahajovací zkoušce režisér Dodo Gombár?

„Jsem rád, že mám možnost vrátit se do Slováckého divadla. Není moc dramaticko-literárních děl, které, když zazní, v člověku zarezonují a on se zachvěje. Jesus Christ Superstar mezi ně patří. Když použiju horolezeckou terminologii, pouštíme se do divadelní osmitisícovky.“