Divadelníci v sobotu získají i ocenění Největší z pierotů

Kromě cen divácké popularity Slovácký Oskar získávají každý rok jedna herečka, herec a inscenace taky cenu odborné kritiky Největší z Pierotů. I letošní držitelé budou známí už v sobotu 10. října.

Pieroti se poprvé předávali v roce 1996. Cena vznikla na popud někdejšího šéfredaktora Slováckých novin Jiřího Jilíka.

Odbornou komisi letos tvořili současný šéfredaktor Slováckého deníku Pavel Bohun, spisovatel a publicista Jiří Jilík, dramaturg a scenárista Jan Gogola, kulturní pracovník Miroslav Potyka, uznávaný divadelní kritik J. P. Kříž a spisovatel a divadelník Josef Holcman.

Cena Největší z pierotů má vždy podobu obrazu Kolombíny, Harlekýna a Pierota. Každý rok je tvoří jiný výtvarník. Letos se tohoto úkolu ujal Zdeněk Kup.

Komedie, muzikál i drama o svobodě. Která inscenace může získat cenu odborné kritiky?

Dva úplně nazí muži - bláznivá komedie režiséra Lukáše Kopeckého s Tomášem Šulajem a Pavlem Šupinou v titulních rolích.

Kosmické jaro - inscenace režiséra Michala Zetela, kterou na premiéře obdivoval i její autor Ladislav Smoček.

Kocourkov-Brod - alegorie současného světa v režii Šimona Cabana, známého jako performera karlovarského filmového festivalu.

Les - ruská klasika s Monikou Horkou v hlavní roli a v režii Romana Groszmanna

Chicago - slavný muzikál s Pavlínou Hejcmanovou, Terezou Hrabalovou a Tomášem Šulajem v hlavních rolích a v provedení režisérky Lindy Keprtové.

Přelet nad kukaččím hnízdem - jedinečná hra o svobodě proslavená především stejnojmenným filmem Miloše Formana. V režii Igora Stránského hrají hlavní role Tomáš Šulaj a Pavlína Hejcmanová.

Tom na farmě - inscenaci o tajné lásce uvádí Slovácké divado na Malé scéně s Martinem Hudcem a Františkem Maňákem v hlavních rolích. Režie Tereza Říhová.