Divadelníci začali zkoušet parodii Limonádový Joe

„To je on, mého srdce šampion“, „Alkohol v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství“ nebo „Smrdutý oposume!“. To jsou slavné hlášky z ještě slavnějšího filmu Limonádový Joe, který se od svého vzniku v roce 1964 stal klasikou. Stejný titul začali zkoušet pod vedením režisérky Markéty Schlegelové i divadelníci z Uherského Hradiště.

Protagonisté hlavních rolí T. Šulaj, P. Hejcmanová, J. Hejcman a K. Krupicová

„Ano, všichni známe film Oldřicha Lipského Limonádový Joe. Ale skoro nikdo nezná původní předlohu, kterou byly časopisecké povídky a především stejnojmenný román Jiiřího Brdečky a taky spousta divadelních provedení,“ usmívala se na zahajovací zkoušce dramaturgyně Iva Šulajová. „My jsme se rozhodli vzít si to nejlepší z divadelní verze z roku 1956, která byla hodně estrádní, a samozřejmě i z filmu,“ prozrazuje dramaturgyně, co mohou diváci od hradišťského „Limonádníka“ očekávat.

Režisérka obsadila do role až parodicky kladného hlavního hrdiny a cesťáka s limonádou Jiřího Hejcmana, jeho manželka Pavlína se zhostí úlohy uhrančivé Tornádo Lou. Role „prvního záporáka“ Horáce Badmana aneb Hoga Foga připadla Tomáši Šulajovi. Jako sladká nevinná Winnifred se představí jako host Kateřina Krupicová. Dále se diváci mohou těšit na Zdeňka Trčálka, Davida Vaculíka, Terezu Novotnou a prakticky celý soubor Slováckého divadla.

Reklama na Kolaloku ve Slováckém divadle

Inscenace ve Slováckém divadle dostala podtitul „reklamní estráda o sedmi obrazech“ a není to náhoda. Celá bude pojata jako fiktivní estráda, která má podpořit produkt – Kolalokovu limonádu. „Budeme si hrát na spolupráci Slováckého divadla a limonádového korporátu. Dá nám to možnost najít nové roviny humoru, vystupovat z příběhu a hrát si s aktuální situací. Dokonce se na naše představení přijede podívat i sám pan Kolalok,“ usmívala se režisérka. „Byla bych ráda, kdybychom dali divákům to, co čekají. Inteligentní zábavu s hudbou na velmi dobré úrovni,“ dodává Martina Schlegelová.

Premiéra Limonádového Joea je ve Slováckém divadle naplánovaná na 20. listopadu.