Divadlo musí přeložit 9 repríz. „Je to další komplikace,“ říká mluvčí

Více než 90 repríz inscenací a dalších akcí, jako jsou koncerty nebo hostování jiných uměleckých souborů, muselo divadlo přesunout z jara na červen a podzim, když bylo nuceno téměř na dva měsíce doslova uzavřít budovu. Minulý týden přišla další rána v podobě onemocnění dvou členů hereckého souboru.

„Že někdo náhle onemocní nebo dojde k technickému problému, to se v divadle občas stává, a i když to není příjemné, dá se to řešit. Tahle situace je ale mimořádně komplikovaná. Abychom dostáli svým závazkům vůči divákům, musíme hledat složité cesty, kdy všechny reprízy odehrát,“ povzdechl si tiskový mluvčí divadla Josef Kubáník, který je, stejně jako většina jeho kolegů, v současné době v domácí karanténě.

Divadlo zůstane zavřené přesně týden. Opatření proti šíření koronaviru zasáhne celkem devět představení: Chicago, V žabím pyžamu, Anička a bylinkové kouzlo, Bílá velryba, Deskový statek, Dva úplně nazí muži, Úča musí pryč i Přelet nad kukaččím hnízdem.

Na nový termín si budou muset počkat i diváci, kteří se těšili na nedělní komedii Divadla v Lidovém domě Vsetín Neběhej s nůžkama v ruce. Tu režíroval uherskohradišťský herec David Vacke.

„Premiéra Jesus Christ Superstar není ohrožena,“ uklidňuje Lukáš Kopecký

Slovácké divadlo nejen naplno hraje, ale v současné době taky připravuje pod vedením slovenského režiséra Doda Gombára premiéru slavné rockové opery Tima Ricea a Andrewa Lloyd Webbera Jesus Christ Superstar. Ta je naplánovaná na sobotu 21. listopadu a podle uměleckého šéfa divadla Lukáše Kopeckého zatím není důvod k obavám.

„Díky velkému náskoku v přípravě inscenace nepředpokládáme, že by byla listopadová premiéra ohrožena, a budeme doufat, že se tomu tak nestane ani do budoucna,” přeje si Lukáš Kopecký.

V muzikálu o posledních sedmi dnech Ježíše Krista účinkuje téměř celý herecký soubor Slováckého divadla, a tak bylo jasné, že kromě zrušení představení dojde i na přerušení zkoušek.

„Není to příjemné, ale zrovna u této inscenace jsme začali s přípravami už o prázdninách a máme docela slušný náskok. Tak věřím, že se virus vyřádí teď a pak už nás všechny nechá na pokoji,“ dívá se do budoucna pozitivně David Vaculík, který si zahraje a zazpívá roli Kněze.

„Hlavu nahoru. Kolegové ať se brzy uzdraví, to je hlavní. Hodně štěstí!“ zněl vzkaz divadelníkům na Facebooku Slováckého divadla a přidávali se mnozí další. O aktuálním vývoji bude divadlo informovat na webu a sociálních sítích.