Divadlo nabízí hity: Dva úplně nazí muži a Rychlé šípy

Slováčtí divadelníci si uvědomují, že teď, po těžkých měsících pandemie, se bude chtít publikum hlavně bavit, a proto na program zařadili své nejúspěšnější komedie, tedy Dva úplně nahé muže a Rychlé šípy.

"Naháči" jsou diváckým hitem Slováckého divadla

„Šípy hrajeme dnes a Naháče zítra. Jde o přeložená představení, ale v hledišti se ještě najdou místa i pro ty diváky, kteří si chtějí si udělat hezký večer ve Slováckém divadle,” říká mluvčí divadla Josef Kubáník s tím, že vstupenky je možné koupit na divadelním webu, kde jsou uvedeny všechny další důležité informace. „V posledních týdnech se množství dotazů na hraní zněkolikanásobilo, diváci nás denně ujišťují, jak moc se k nám těší, a o to víc si dáváme na plánování a servisu záležet,” dodává.

„Snad mě po té době netrefí šlak,“ směje se Pavel Šupina

Jedním z velkých taháků tohoto týdne je komedie Dva úplně nazí muži v režii Lukáše Kopeckého. Záhy po premiéře v lednu roku 2019 se stala diváckým hitem. Velkou zásluhu na tom mají především herci v hlavních rolích, Tomáš Šulaj a Pavel Šupina. Druhý jmenovaný prožívá před čtvrtečním představením celý koktejl pocitů.

„Jasně že se bojím, vždyť jsem před diváky nestál půl roku! Minulý týden jsem měl online besedu Herce do každé hodiny a zrovna jsem studentům říkal, jak doufám, že mě na jevišti netrefí šlak nebo nedostanu infarkt. Určitě to budou nervy, ale už chci, aby se vše vrátilo do normálu,“ těší se na diváky Pavel Šupina.

V průběhu pandemie, kdy divadla nemohla hrát, se mu podobně jako většině lidí mírně pozměnily tělesné proporce. „Oblek jsem musel dát bráchovi,“ směje se Pavel. „Byl jsem teda hodně vychrtlý, už když jsem ho kupoval, a během uplynulých měsíců jsem holt  nějaké to kilo nabral. Ale nejen tuk, i nějaké svaly, běhal jsem a cvičil doma,“ prozrazuje herec, který se společně s kolegou Tomášem Šulajem v komedii Dva úplně nazí muži svléká donaha.

Stačit Tomovi

Na svou velkou první příležitost ve Slováckém divadle dodnes vzpomíná s láskou.

„Naháči byli obrovská zkušenost. A taky to byl závazek, mít takhle velký part a ještě k tomu stát na jevišti s Tomem Šulajem a stačit mu. Nebýt jen někde v závěsu, ale snažit se dosáhnout na jeho výkony tak, aby to neuškodilo inscenaci. Myslím, že to vyšlo. Při zkoušení nás bylo jen pár, vytvořili jsme super partu, která si rozuměla i lidsky. A myslím si, že tomu odpovídá i výsledná inscenace,“ svěřuje se Pavel Šupina a kromě zmiňovaného Tomáše Šulaje připomíná i režiséra Lukáše Kopeckého a herecké kolegyně Kláru Vojtkovou a Petru Staňkovou.