Divadlo oslaví s Pahopem páté narozeniny koncertem na náměstí

V pátek 24. září oslaví páté narozeniny Pahop, zdravotní ústav paliativní a hospicové péče, který poskytuje své služby ve Zlínském a Jihomoravském kraji. Organizace plánuje odpolední slavnost na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti a nebude u toho chybět ani Slovácké divadlo.

Pro Pahop zazní i píseň z muzikálu Jesus Christ Superstar

„Velmi si vážíme důležité práce, kterou Pahop pomáhá svým klientům. Proto když nás oslovili, neváhali jsme a rozhodli se do oslav zapojit,“ říká mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník. „Nakonec jsme se dohodli, že na náměstí mí kolegové zazpívají tři písničky, a to z muzikálů Chicago a připravovaných Limonádový Joe a Jesus Christ Superstar,“ prozrazuje Josef Kubáník.

Zdravotníkům divadlo pomáhá pravidelně

Není to poprvé, kdy uherskohradišťští divadelníci podpořili zdravotníky. V době koronavirové krize mezi sebou vybrali 11 tisíc korun a lékařům a sestrám z Uherskohradišťské nemocnice darovali „balíčky na nervy“ plné kvalitní kávy a čokolády. Zároveň ve spolupráci s místní soukromou firmou věnovali zdravotníkům i dvě ergonomické židle a pračku do oddělení úklidu.

Krve už je dost i díky divadlu

Naposledy se divadelníci na začátku prázdnin zapojili do projektu na podporu dárcovství krve, které je v létě vždy nedostatek. Byl mezi nimi i herec Tomáš Šulaj. „Dlouho mi to nevycházelo, ale pak jsem se rozhodl, našel vhodný termín a šel. Cítil jsem, že je to tak správně,“ popisuje svoji motivaci.

„Pokud přijde známá osobnost darovat krev, vždy poté zaznamenáme větší zájem. Proto děkujeme Slováckému divadlo za podporu!“ vyjádřila vděk i primářka Hematologicko transfuzního oddělení MUDr. Marta Černá.