Divadlo se loučí se dvěma tituly

Premiéry stíhají derniéry. Tak to chodí ve všech divadlech a to Slovácké není výjimkou. Na duben herci připravují dvě novinky a do té doby se se dvěma tituly zároveň rozloučí. “Čekají nás poslední představení baladické Studny světců v režii Igora Stránského a fantaskní Alenky v kraji divů a za zrcadlem J. A. Pitínského,” potvrzuje Markéta Kudeříková z marketingového oddělení divadla. “Obě inscenace splnily to, co jsme od nich očekávali, i když musíme sebekriticky přiznat, že jsme si od Alenky v kraji divů slibovali víc. Ne tak kvůli diváckému ohlasu, ale kvůli účasti na divadelních festivalech. Tam se Alence probojovat nepodařilo, na všechny stále jezdí Cena facky,” říká Markéta Kudeříková.

Alenka v kraji divů a za zrcadlem má derniéru dnes - 30. března od 17.00 hod. Diváci u této inscenace obdivovali jak herecké výkony představitelek titulních rolí Ester Kocábové a Aimee Zia Hasan, tak také kouzelné kostýmy Evy Jiřikovské.

Mezi diváky zabodovala i Studna světců. Představitelka hlavní role Irena Vacková dokonce za svůj herecký výkon získala cenu diváků Slovácký Oskar a vysoko se v bodování umístil i její spoluhráč Pavel Majkus. Derniéra proběhne ve středu 6. dubna od 18.00 hod. Pro diváky, kteří mají režie Igora Stránského, jenž stál za Studnou světců, rádi, máme dobrou zprávu. Bývalý ředitel brzy začne studovat Vojnarku Aloise Jiráska.