Divadlo uvede bláznivou komedii Woodyho Allena

Leden 2020 pro Slovácké divadlo znamená nejenom vstup do 75. roku jeho existence, ale také první změnu. Režisér Zdeněk Dušek, známý například coby tvůrce úspěšných Nájemníků, který měl připravovat komedii Hexenšus, se rozhodl od nastudování titulu odstoupit.

„Pan režisér mi všechno oznámil ve chvíli, kdy jsme měli venku propagační materiály a kdy jsme diváky seznamovali s novinkami. Byla to pro nás velká komplikace a chápeme, že publikum může být stejně jako my rozčarováno, “ krčí rameny ředitel divadla Michal Zetel.

„Trval jsem ale na tom, že nový titul, který si pan režisér Dušek vybere, bude rovněž situační komedie a svojí kvalitou stejná, či dokonce lepší. Povedlo se to a diváci se díky tomu mohou těšit na Prokletí nefritového škorpióna Woodyho Allena,“ raduje se z novinky, kterou začne tým režiséra Zdeňka Duška studovat už od začátku února, ředitel Michal Zetel.

Na změně nakonec diváci ale vydělají, protože divadlo uvažuje o tom, že komedii Hexenšus do repertoáru zařadí příští rok. Jméno režiséra je prozatím v hledáčku.

Prokletí nefritového škorpióna je americká kriminální komedie z roku 2001. Příběh pojednává o úspěšném vyšetřovateli pojistných podvodů a manažerce pro efektivitu práce, kteří jsou během vystoupení eskamotéra zhypnotizovaní a následně plní jeho úkoly, když v jeho prospěch loupí šperky a další cennosti.