Diváky poprvé pobaví Ošklivec David Vaculík

Na Malé scéně Slováckého divadla se už všechno připravuje na další premiéru. V neděli 16. června tam režisérka Tereza Říhová se svým týmem poprvé představí komedii Ošklivec. Diváci se mohou těšit na Jitku Hlaváčovou, Jakuba Zelinku, Lukáše Matěje a v titulní roli na Davida Vaculíka.

David Vaculík v titulní roli inscenace Ošklivec

O čem je novinka?

Lette je úspěšný výzkumný pracovník. Když však má představit svůj nejnovější vynález na mezinárodním veletrhu, dozví se poprvé v životě, že jeho obličej je pro prezentování výrobku nepřijatelný, neboť je neskutečně ošklivý…

„Jste spokojeni se svým obličejem? Připadáte si krásní nebo oškliví, popřípadě všední a nezajímaví? A jste si jistí, že jste to opravdu vy, kdo o tom rozhoduje? Začne to (od)souzením obličeje a končí ovládnutím vašich myšlenek, pocitů, vztahů, kariéry, prostě celého života. Svěží a břitká satirická komedie je tak především o tom, co se může stát, pokud si kvůli kariéře necháme vylepšit obličej a přitom možná ztratíme svou tvář,” zamýšlí se nad novinkou dramaturgyně komedie Ošklivec Iva Šulajová.

Divadelníci u hry Ošklivec využili překlad Kateřiny Bohdalové, výpravu připravila Jana Hauskrechtová, hudbu složil Matěj Metoděj Štrunc a o dramaturgii se postarala Iva Šulajová.

Komedie Ošklivec bude mít premiéru na Malé scéně Slováckého divadla v neděli 16. června. Do prázdnin ji pak divadlo uvede už pouze jednou, a to 19. června.