Dnes večer pokřtíme zbrusu nové CD s písničkami z muzikálu Pokrevní bratři!

Chytlavé melodie písniček z muzikálu Pokrevní bratři se dočkali svého audiozáznamu. "Cédéčka" ještě horká z tiskárny v pátek dorazila do divadla a dnes večer je před další reprízou zmiňovaného muzikálu čeká křest! Po představení pak proběhne autogramiáda hlavních představitelů - Yvetty Blanarovičové, Tomáše Šulaje, Davida Vaculíka, ale i dalších herců.

Jak CD, které následně bude možné zakoupit v pokladně divadla, vznikalo se dočtete v rozhovoru se zvukařem Michalem Kedroněm...

Michale, jak dlouho album vznikalo?
To už si přesně nepamatuji, myslím, že kapelu jsme natáčeli v půli dubna ve studiu DIV 8 ZUŠ Veselí nad Moravou a zpěvy v červnu ve studiu Slováckého divadla. V srpnu se to vymíchalo a prošlo konečným masteringem. Je lepší dát si odstup, jak toho máš plné uši, tak to moc nebaví a většinou to neposuneš k lepšímu. Proto nahrávání trvalo dlouho. Snad se bude líbit.

Jak náročné natáčení bylo?
Řekl bych, že nejnáročnější to bylo pro naši tajemnici Marcelu Trčálkovou, dát dohromady muzikanty a herce, aby byli ve správný čas na správném místě. Nahrávání samotné náročné nebylo, díky výborným a disciplinovaným muzikantům.

Kolik písniček CD obsahuje?
CD bude obsahovat 12 hudebních čísel z představení.

Kdo všechno se podílel na natáčení?
Na natáčení se podíleli samozřejmě muzikanti a herci. Já a další zvukaři Martin Vavřík a Zdeněk Kudeřík a korepetitor Josef Fojta. Všem tímto děkuji za parádní spolupráci a inspiraci.

Prozradíš nějakou perličku z natáčení?
Až na opravu jedné velmi drahé kytary žádné perličky nebyly.