Dobře placená procházka dnes naposledy!

Donaha!, Cikáni jdou do nebe, Dobře placená procházka – to jsou názvy tří muzikálů, které máme na repertoáru. Všechny pocházejí z tvůrčí dílny režiséra Radka Balaše. Ten posledně jmenovaný, přesněji jej vystihuje slovo opera, se však na našem jevišti objeví dnes večer naposledy.

„Ano, muzikál Dobře placená procházka končí,“ potvrzuje ředitel divadla Igor Stránský. Dodává, že titul oslovil především milovníky poetiky divadla Semafor, což byl náš hlavní záměr. Dobře placená procházka se poprvé objevila na jevišti zmiňovaného divadla Semafor v červnu 1965 a dočkala se 64 repríz. O rok později ji s mírnými změnami v závěru natočila Československá televize. Hrála se v některých evropských divadlech (Finsko, Belgie, Jugoslávie), v roce 2007 byla uvedena v pražském Národním divadle, kde ji režíroval Miloš Forman.
Ve Slováckém divadle novinku nastudoval zmíněný režisér Radek Balaš, jenž patří k nejlepším muzikálovým tvůrcům. „Radek je vždy připravený na sto procent. To je pro nás velmi příjemná jistota. A vzhledem k tomu, že tento muzikál už režíroval předtím v Královéhradeckém divadle, je tentokrát připravený na sto padesát procent,“ svěřila se před časem s nadsázkou představitelka jedné z hlavních rolí Anna Pospíchalová a vybavuje si pocity ze zhlédnutí inscenace v Národním divadle. „Byl to pro mě velký zážitek, seděla jsem v první řadě a byla jsem okouzlena. Říkala jsem si tehdy, že bych si moc ráda zahrála postavu Vanilky. No a teď hraji Tetičku z Liverpoolu a jsem za to ráda. On život ví vždycky nejlíp, která role vám patří."
V dalších rolích se dnes naposledy představí Petr Čagánek, Klára Vojtková, Martin Vrtáček a Tomáš Šulaj, jenž si s autorem Dobře placené procházky Jiřím Suchým na koncertě v pražském Semaforu roli Pošťáka osobně zazpíval.
Vstupenky ještě jsou.


O čem Dobře placená procházka je


„Příběh pojednává o manželích v rozvodu, kterým situaci ´zkomplikuje´ po tetičce zděděný milión, určený však jejich zatím nepočatému dítěti. Manželé se v naději na velké bohatství začnou usmiřovat, do toho náhle vstupuje do dveří živá Teta z Liverpoolu,“ popisuje děj ředitel Igor Stránský, jenž se tentokrát ujal i role dramaturga.
Inscenaci doprovází unikátní program tvořený CD s originálním rozhovorem režiséra Radka Balaše s autorem Jiřím Suchým, jenž prozrazuje například to, čím skladatele Jiřího Šlitra urazil Karel Gott a proč si nakonec v muzikálu i přes roli napsanou přímo na tělo nezahrál.
Využijte poslední příležitost vidět na slováckém jevišti operu s nebývalými herecko-pěveckými výkony našich hereček a herců…