Eva Jiřikovská připravuje kostýmy pro Národní divadlo

Slovácké divadlo se chlubí stále více osobnostmi, které se prosazují i daleko za hranicemi regionu. A nejsou to jenom herci. Jednou z nich je i scénografka Eva Jiřikovská. Ta nedávno dostala nabídku vytvořit kostýmy pro inscenaci pražského Národního divadla Tři sestry...

"Eva je oceňovaná po celé republice, byla v nominaci na Cenu Alfréda Radoka jako scénografka roku a jsme na ni samozřejmě velmi pyšní. Navíc nikdy nezapomene zdůraznit, že je ze Slováckého divadla,” říká Markéta Kudeříková z marketingového oddělení divadla a připomíná inscenace, ke kterým Eva navrhla výpravu na domácí scéně. "Byla to například pohádková Lucerna, před několika týdny měla premiéru její Kniha o hřbitově a nyní připravuje scénu a kostýmy k Vojnarce, kterou pro diváky chystá režisér Igor Stránský.”

Eva ale spolupracuje i s dalšími divadly, jako například ostravské Divadlo Petra Bezruče, Východočeské divadlo Pardubice či pražské Divadlo Na Zábradlí. A teď poprvé navrhne i kostýmy pro činohru pražského Národního divadla do inscenace Tři sestry. Zahraje si v ní například někdejší člen Slováckého divadla Václav Postránecký, ale také František Němec či Filip Rajmont. "Mám nejsvobodnější možnou práci. Práci snů. Stále za to děkuju,” říká Eva Jiřikovská. Premiéra novinky se plánuje na začátek září.