„Fantastický zážitek!“ Diváci si užili premiéru Romea a Julie

V pátek večer si diváci premiérově užili očekávanou inscenaci Romeo a Julie v podání uměleckého souboru Slováckého divadla. Divadelníci nehráli ve svém kamenném divadle, ale v romantickém prostředí Reduty v centru Uherského Hradiště. A diváci nádherné místo i slavné drama lásky z pera Williama Shakespeara v režii Lukáše Kopeckého ocenili.

Petra Staňková a Pavel Šupina okouzlili diváky jako Romeo a Julie

„V divadle  jsem nebyla víc než rok a strašně jsem se těšila. Koupila jsem lístky hned, jak byly v prodeji. A vůbec nelituju! Úžasné kostýmy, hudba na jevišti a to prostředí! Byl to pro mě fantastický zážitek,“ vzkázala jedna z premiérových divaček.

„Nejvíc jsem si užila výkony představitelů titulních rolí, Petry Staňkové a Pavla Šupiny. Oba předvedli skvělý talent. Obdivuju i to, že jsou všichni schopní zapamatovat si tolik textu, a ještě ve verších,“ doplňuje další.

„V mládí jsem šermoval a tak vím, že to není žádná sranda. Proto manželka nejvíc vzdychala nad kostýmy a já nad tím, jak se pánové se šermířskými čísly skvěle popasovali,“ uzavírá třetí.

Po premiéře si oddechli i samotní herci. „Jsme zvyklí hrát na našem jevišti, kde už známe každý kout a hrbolek. Najednou jsme se museli pohybovat v úplně novém prostředí, a tak to od nás vyžadovalo ještě větší soustředění. Reakce diváků nám ale brzy daly zapomenout na cokoli jiného než radost z krásné práce,“ svěřil se po premiéře představitel Benvolia Zdeněk Trčálek.