Helena Dudešková: Slovácké divadlo skvěle umí inscenace vážné i úsměvné

Helena Dudešková poprvé navštívila Slovácké divadlo jako středoškolačka. Dnes dospěla k seniorskému předplatnému a tak je uherskohradišťské scéně věrná už neuvěřitelných šest dekád.

Věrná divačka Helena Dudešková s kamarádkou

„Se Slováckým divadlem mám spjaty krásné vzpomínky a je pro mě zkrátka srdeční záležitostí. Bylo to v 60. letech, když jsem ho navštívila prvně. V tom představení hrál tehdy mladý pan Václav Postránecký, který měl v Hradišti první angažmá. Samozřejmě hrál i v dalších inscenacích a jako mladý a pohledný muž se mi zapsal do paměti,“ vzpomíná bývalá profesorka chemie.

Seniorské předplatné využívá Helena Dudešková posledních osm let a nemůže si ho vynachválit. „Pro mě i mé kamarády, kteří mnozí do divadla chodí, je to velká motivace vypravit se ven a něco zažít. Já třeba špatně chodím a proto je pro mě moc dobře, že mám důvod vyjít mezi lidi. Jednou za měsíc se navíc můžeme potkat, popovídat si, postěžovat a pofoukat bolístky, takže je pro nás návštěva divadla i společenská událost, kterých v našem věku ubývá,“ usmívá se.

Mezi inscenace, které se jí nejvíce zapsaly do paměti, řadí Nikolu Šuhaje s manžely Kolářovými v hlavních rolích, z novějších pak všechny, ve kterých účinkovala Květa Fialová. V poslední době se jí dotklo drama Přelet nad kukaččím hnízdem.

„Obdivovala jsem herecké výkony a zaujala mě i témata těchto představení. Myslím, že soubor Slováckého divadla umí výborně zahrát inscenace jak s vážnou tak i úsměvnou tematikou,“ říká věrná předplatitelka.