Herec do každé hodiny v číslech

Na konci března oslavil projekt Herec do každé hodiny stý online workshop. Souvisí s ním ale i mnoho dalších zajímavých čísel.

Tereza Hrabalová a David Vacke absolvovali 100. workshop

Projekt Herec do každé hodiny odstartoval v pátek 15. ledna besedou Pavla Šupiny na téma Její pastorkyňa se 4. ročníkem hodonínského gymnázia.

Každou besedu absolvuje jeden nebo dva herci, případně kombinace jeden herec a jedna dramaturgyně.

Prostřednictvím workshopů dvacítka divadelníků vstupuje do hodin základních a středních škol už tři měsíce a k dnešnímu dni proběhlo 143 besed.

Monika Kalinová vyřídila ke konci března 450 e-mailů a nepočítaně zpráv na messengeru a esemesek.

Celkem se jedná o desítku besed na nejrůznější témata – od Hercova dne pro nejmenší děti přes muzikál, marketing, divadelní zákulisí až po odbornější besedy pro maturanty.

Svou první online besedu absolvoval už i umělecký šéf Lukáš Kopecký, který o Karlu Čapkovi přednášel studentům až v dalekém Mostě.

Proběhly už i dvě zcela výjimečné besedy. Tomáš Šulaj přednášel o herecké paměti pro spolek Paměťář a Alžběta Mahdalová s Pavlem Majkusem pro skupinu slabozrakých a nevidomých připravili besedu s názvem Divadlo do ucha, která pojednávala o rozhlasovém herectví, dabingu a práci pro rádio.

Rekordem bylo 20 besed za pět pracovních dní a paralelně v jednu chvíli probíhalo nejvíc osm besed.

Divadelníci dostali jeden dort, desítku kytic a nepočítaně přáníček a děkovných výkresů a výrobků.