Herec Petr Čagánek se opět "převtělil" do role korepetitora

Herec Petr Čagánek ztvárňuje v nejnovější inscenaci Slováckého divadla Fidlovačka v režii Michala Zetela uzenáře Hubínka. Kromě zkoušení své postavy se Petr už poněkolikáté "převtělil" i do role korepetitora a svým divadelním kolegům pomáhal s hudebním nastudováním.

"Ani jsme nepočítali s tím, že Fidlovačka bude muzikál. Hodně se tam zpívá a tančí. Hudebních čísel samotných je asi pět. Je to sice těžká hudba, ale máme natolik talentovaný soubor a kolegy, že to prostě zvládnou," říká herec, který pomáhal před prázdninami kolegům také s korepeticemi k inscenaci KDY bude po válce režisérky Zoji Mikotové.

"Když jsem paní režisérce kývl na to, že bych se ujal korepetic, netušil jsem ještě, kolik hudebních čísel hra bude obsahovat a kolik textu mě samotného ve hře čeká. V době, kdy už všichni ostatní kolegové znali své texty zpaměti, já se je teprve začínal učit. Předtím jsem se soustředil především na hudbu, na to, aby se ostatní všechny hudební čísla naučili co nejlépe," dodává Petr a popisuje, jak vlastně korepetice v divadle probíhají.

"Často se musí vymyslet, jak propojit činohru s písní, kdy kousek v určité situaci ubrat, kdy přidat, jak chytit ten správný začáteční tón apod. A hlavně opakovat, opakovat, opakovat. Dokud to není naprosto zažité. Naštěstí mám tak bezvadné kolegy, kteří tohle všechno bezvadně zvládají, a práci korepetitora mi tím vlastně velmi ulehčují," uzavírá herec.