Herečka Jitka Hlaváčová hraje herečku Jitku Hlaváčovou

První část inscenace Jak jsme se dostali až sem přímo vychází z dřívější inscenace Michala Zetela Tři sestry. Ukazuje komické situace, které se mohly odehrávat v zákulisí. I z toho důvodu do své novinky režisér obsadil herečky, které s ním právě na Třech sestrách pracovaly. Jednou z nich je Jitka Hlaváčová.

Jitka Hlaváčová v inscenaci Jak jsme se dostali až sem

„V Jak jsme se dostali až sem hraju herečku Jitku Hlaváčovou, která ztvárňuje ve Třech sestrách Olgu, tak jak tomu tehdy skutečně bylo. Situace, které budeme hrát v pomyslném zákulisí, jsou ale vymyšlené a diváci nemusí mít obavy, že by v nich měli zmatek, všechno je přehledné,“ usmívá se Jitka Hlaváčová.

Práci na nové inscenaci si velmi pochvaluje. „Poctivě hledáme cesty, jak divákovi sdělit myšlenku inscenace. Musíme na sebe být stoprocentně napojení a mít k sobě absolutní důvěru. Zároveň ale víme, že diváci budou u Jak jsme se dostali až sem nesmírně důležitou složkou. Teprve až z jejich reakcí budeme na jevišti vycházet, místy improvizovat a hledat výsledný tvar,“ popisuje náročnou práci herečka, která pod režijní taktovkou Michala Zetela získala nejužší nominaci na Cenu Thálie za roli Kostelničky v Její pastorkyni.

Přestala se bát improvizace

Jitka Hlaváčová sama sebe označuje za herečku, která má na jevišti ráda jistotu, velmi rychle se rozesměje vtípkům, které si na ni připraví kolegové, a dlouhou dobu se nejistě cítila i při improvizaci.

„To se ale změnilo právě u Tří sester, které byly na improvizaci založené. Tehdy jsem zjistila, jak skvělé to může být, a začala jsem si to užívat. I práci na inscenaci Jak jsme se dostali až sem beru jako další výzvu a možnost, jak obohatit své herectví,“ uzavírá Jitka Hlaváčová.