Hity Václava Neckáře zazpívá Pavlína Hejcmanová s cimbálovkou Cifra

Na každé Pohovce Jožky Kubáníka je hostem i jeden z jeho kolegů ze Slováckého divadla. Tentokrát padla volba na herečku Pavlínu Hejcmanovou, kterou diváci mají rádi třeba jako Tornádo Lou z Limonádového Joa nebo Andreu Brodskou z veleúspěšné komedie Úča musí pryč!. Ta během večera zazpívá slavné hity Václava Neckáře.

Pavlína Hejcmanová se těší na setkání s legendárním zpěvákem

„Když jsem přemýšlel nad tím, kdo by se k panu Neckářovi nejlépe hodil, Pavlínka byla jasná volba, a to nejenom proto, že byla nominovaná na muzikálovou Thálii. Jsem přesvědčený, že písničky pana Neckáře v jejím podání budou pro diváky zážitkem,“ prozrazuje autir a moderátor pořadu Josef Kubáník a dodává, že i tentokrát bude součástí večera cimbálová muzika Cifra, která doprovází každou Pohovku netradičními úpravami písní. A jak jinak, půjde o hity z nepřeberného repertoáru Václava Neckáře.

„Když se řekne Václav Neckář, jako úplně první se mi vybaví Šíleně smutná princezna, tu pohádku mám moc ráda. A pak písničky tria Golden Kids,“ prozrazuje Pavlína Hejcmanová, kterou nabídka na společný pořad se slavným českým zpěvákem moc potěšila. „Pana Neckáře jsem naživo nikdy neviděla, je to legenda a jsem na něj moc zvědavá, jaký je ve skutečnosti,“ dodává.

„Bude to chtít odvahu!primáš Cifry

Primáš Cimbálové muziky Cifra Petr Číhal přiznává, že účinkování v pořadu Na pohovce JK je pro celou muziku úplně nová zkušenost.

„Byli jsme zvyklí hrát především lidové písně ve vlastních úpravách. Interpretovat autorské písně domácí i zahraniční různých žánrů z oblasti populární hudby má totiž jedno úskalí. Posluchači je většinou velmi dobře znají, ale pravděpodobně je ještě neslyšeli v úpravě pro nástrojové obsazení cimbálové muziky,“ prozrazuje, s čím se  musí vypořádat, když písně pro cimbálovku upravuje. „Někdy je vytvořit úpravu docela snadné, někdy je potřeba o aranžmá mnohem více přemýšlet a promýšlet řadu detailů,“ dodává. A co říká na dalšího hvězdného hosta Pohovky? „Hrát písně z repertoáru Václava Neckáře a navíc přímo před ním samotným? To bude chtít hodně odvahy, ale především dobrou přípravu,“ přiznává Petr Číhal.