Igor Stránský oslaví půlstoletí ve Slováckém divadle

Jméno někdejšího ředitele a režiséra uherskohradišťské scény Igora Stránského je dnes už pojmem. Má za sebou celou řadu úspěšných inscenací, z nichž se spousta zapsala do zlatého fondu Slováckého divadla - stačí vzpomenout například Příběh koně, inscenaci oceněnou na Festivalu Aktualit, či Harolda a Maude s Květou Fialovou, jež za titulní roli získala Thálii.

V srpnu to bude přesně padesát let od chvíle, kdy se oblíbený divadelník upsal Uherskému Hradišti a jeho prknům, která znamenají svět. "Dokud bude mít pan Stránský sílu a chuť, bude u nás stále vítaným jako režisér i jako divák," říká současný principál Michal Zetel a připomíná, že po prázdninách nastuduje Igor Stránský slavný Přelet nad kukaččím hnízdem. "Bude to velká oslava pro nás i pro publikum," dodává.

Momentálně má divadlo na repertoáru jednu Stránského inscenaci, a to Královu řeč, která posbírala několik cen včetně nominace na Thálii pro Pavla Hromádku představujícího hlavní roli koktavého krále. "Královu řeč už ale čekají poslední dvě reprízy, na konci května se s ní rozloučíme, abychom místo uvolnili novým titulům, mezi které bude určitě patřit i Přelet nad kukaččím hnízdem," uzavírá Michal Zetel.