Iva Šulajová: S režiséry se domlouváme na několik let dopředu

Už v listopadu jsme vám představili šestici nových titulů pro předplatitelský rok 2016. Kromě komedie Zlatý drak, jejíž premiéra je plánována na leden, pilně zkoušíme i další titul - Bez roucha. I v tomto případě se jedná o komedii. Bez roucha vám ukáže, co se při zkoušení a reprízování divadelní inscenace děje za scénou. Premiéra proběhne první únorovou sobotu. Na co dalšího se mohou diváci těšit, se dozvíte z rozhovoru s naší dramaturgyní Ivou Šulajovou...

Ivo, rodil se výběr her na příští rok těžko, nebo ne?
Pro mě je to vždycky radost. Nejtěžší je skloubit termíny hostujících režisérů. Ti se do našeho divadla hlásí totiž s obrovským zájmem, láká je náš soubor a naši diváci, a tak se domlouváme na několik let dopředu.

Vyjmenujte, prosím, ještě jednou, na jaké inscenace se mohou diváci po Novém roce těšit?
Začneme Zlatým drakem Rolanda Schimmelpfenniga. Následuje brilantní komedie Michaela Frayna s názvem Bez roucha, která nechá diváky nahlédnout do zákulisí přípravy divadelní frašky. Silné společenské téma přinese Ibsenovo drama Nepřítel lidu, čeká nás také krásná hra Aloise Jiráska Vojnarka a americký crazy muzikál Hra o pyžama.

A na kterou hru se těšíte nejvíce vy?
Na všechny. Na ty, na kterých se budu inscenačně jako dramaturg podílet, právě proto, že se na nich budu podílet, a na ty, na kterých budou pracovat hostující dramaturgové, zase na to, že se přijdu na inscenace podívat a spolu s diváky žasnout, jak se znovu zrodí ten zázrak – divadelní svět na jevišti.