Jak to vidí diváci? Dnes Erik Feldvabel

Mistr slováckého verbuňku Erik Feldvabel ze Starého Města chodí do Slováckého divadla s manželkou už dvacet let, předplatitelskou skupinu K mají posledních deset.

Erik Feldvabel je Slováckému divadlu věrný už 20 let

„Na rovinu říkám, že vstáváme brzy do práce, máme děti, vedeme dva folklorní soubory a jsme velmi aktivní. Proto když jdeme do divadla, upřednostňujeme komedii nebo muzikál, abychom si odpočinuli od starostí a přišli na jiné myšlenky. Ale výhodu předplatného vidíme v tom, že člověka v dobrém smyslu přinutí vidět i inscenace, které by si sám nevybral. Takto mě velmi překvapilo třeba představení Přes ploty. Zapomenout nesmím na fantastického Autistu a Jožku Kubáníka v hlavní roli, to byl výkon hodný cen! A manželka byla zase unešená z Višňového sadu, především z kostýmů a výpravy,“ říká Erik Feldvabel.

„Velkým překvapením pro mě byly i inscenace Králova řeč a Přelet nad kukaččím hnízdem. Oboje znám jako filmy a říkal jsem si, jak to zvládnou ve Slováckém. A zvládli to perfektně, v jejich podání se jednalo o úžasné zážitky.“

Těší se na muzikál Jesus Christ Suerstar

Protože Erik Feldvabel je sám zkušený kumštýř, oceňuje muzikálové výkony hradišťských divadelníků.

„V celé republice máme spoustu vynikajících muzikálových umělců a dovolím si říct, že herci Slováckého divadla patří ke špičce. Jejich pěvecké výkony jsou naprosto mimořádné. Už jsme tady v regionu jako diváci tak zhýčkaní, že když jdeme na muzikál do Slováckého, ať to byly Šakalí léta, Hra o pyžama, Cikáni jdou do nebe nebo kterýkoli jiný, očekáváme nejvyšší kvalitu a nikdy nejsme zklamaní,“ říká Erik a dodává, že s velkými očekáváními vyhlíží premiéru slavné rockové opery Jesus Christ Superstar. „Pěvecky je to obrovsky těžký kus, věřím ale, že to herci zvládnou opět excelentně. Slovácké divadlo zpívat umí.“

Slovácké divadlo muzikál Jesus Christ Superstar připravilo v režii Doda Gombára, v hlavních rolích se představí Tomáš Šulaj, Tomáš David a s nimi i celý soubor divadla. Erik Fedvabel i ostatní diváci jej uvidí v nejbližších týdnech.