Josef Klíč napsal hudbu k Romeovi a Julii. Teď zvítězil na mezinárodní soutěži

Josef Klíč je autorem hudby k inscenaci Romeo a Julie Slováckého divadla, ve které přímo na jevišti živě hraje na violoncello. A nejen to. Stal se také vítězem prestižní Mezinárodní skladatelské soutěže v USA s názvem Unsigned Only Music Competition v kategorii Instrumental.

Josef Klíč vyhrál mezinárodní soutěž skladatelů

Do soutěže se přihlásilo 16 tisíc účastníků ze 150 zemí světa a vítězství nakonec po tříkolovém klání putovalo právě do rukou Josefa Klíče.

„Skladbu It Depends, v češtině Jak kdy, jsem zkomponoval v roce 2021 jako reakci na koronavirové události. Hlavním smyslem písně je rozdat posluchačům radost a naději v nejisté době. Je napsána pro osm violoncell a jednotlivé party jsem si i sám nahrál,“ říká autor.

Do finále postoupilo pouhých 14 soutěžících a nakonec byly uděleny jen dvě ceny. Josef Klíč v té samé soutěži bodoval už v minulém roce, kdy za skladbu Tears od Ukraine (Slzy Ukrajiny) získal čestné uznání a titul Winner 2022.

„Máme za Pepu velkou radost, jeho hudba je opravdu světová. Těší nás, že ji mohou slyšet i diváci u nás v divadle a moc mu gratulujeme,“ raduje se herec a mluvčí slovácké scény Josef Kubáník.