Kolik džungarských křečků žije v Boršicích? Herci už to ví

Prozatím každá ze škol, které se zapojily projektu Herec do každé hodiny, poslala do Slováckého divadla nadšenou zpětnou vazbu. Jak říká Monika Kalinová, která má projekt na starosti, děti i učitelé vnímají, že divadelníky „vyučování“ baví.

Petra Staňková a Štěpán Goiš vypráví dětem o Bílé velrybě

„Intenzivně vnímám, že si to všichni herci užívají. Nejsou to povinná setkávání, úkol za čárku. A cítíme radost i na druhé straně. Žáci, studenti i učitelé jsou z distanční výuky  unavení a toto oživení velmi kvitují. Po každé besedě se mi v mailu objeví krásná reakce a musím se přiznat, ze začátku jsem nad každou brečela dojetím, protože jsem si uvědomila, že děláme něco smysluplného. Když třeba slyším, jak i malé děti dokáží položit hezkou otázku, velmi mě to dojímá," svěřuje se Monika Kalinová z marketingového oddělení Slováckého divadla.

Herec do každé hodiny je určen pro všechny věkové kategorie od maturantů až po prvňáčky. A právě s nejmenšími dětmi zažívají divadelníci i veselé chvíle.

„U besedy pro nejmenší se stalo, že Anička Pospíchalová se přehmátla a místo něžné písně o heřmánku se z mobilu ozvalo: „Mrtvé řízky…" Když se pak herci bavili s dětmi o zvířatech, urputně se hlásila jedna holčička a musela nám sdělit, že její teta má doma kočku a ta má jenom tři nohy a jmenuje se Satánek. Při každém setkání nám nakonec děti ukazují své domácí mazlíčky. Myslím, že známe všechny džungarské křečky z Boršic,“ usmívá se Monika.