Komedie 1+2=6 bude mít novou posilu

Novou posilu v podobě herečky Terezy Hrabalové bude mít od letošní sezóny nestárnoucí a úspěšná komedie režiséra Roberta Bellana 1+2=6 (Jeden a dvě je šest). 

„Ano, v komedii 1+2=6 budeme mít nováčka. Po Andrejce Hoffmannové a Báře Vackové, které obě otěhotněly, bude hrát postavu Vicki Brownové Tereza Hrabalová. Tak uvidíme, jestli to dopadne stejně,“ říká s úsměvem mluvčí slovácké scény, herec a představitel jedné z hlavních postav Stanleyho Gardnera Josef Kubáník.

Hra proslulého komediografa Raye Cooneyho patří spolu s Rychlými šípy a muzikálem Donaha! ke třem nejúspěšnějším titulům v historii. Uherskohradišťské divadlo je jediné, které ji se svolením autora uvádí, a hra má za sebou už přes sto repríz. “Vzpomínám si na první čtenou zkoušku, bylo to u režiséra Bellana na zahradě pod pergolou, byl začátek dubna 2007, byla zima, seděli jsme v bundách u krbu, v kouři a rýpali jsme se v textu a mně to ne a nešlo číst a těšil jsem se, až se prokoktám k závěru hry. Ještě půl roku po té slavné zahajovací zkoušce mně text smrděl jak čerstvě vyuzené prasečí rypáčky,“ vzpomíná představitel taxikáře Johna Browna Zdeněk Trčálek.

Nejbližší repríza oblíbené komedie se uskuteční už tento pátek 8. září. Vstupenky můžete rezervovat zde.