Komedie 1+2=6 oslaví 115. reprízu

Úspěšná komedie Slováckého divadla 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) oslaví v pátek 24. listopadu115. reprízu. "V květnu hra slavila desáté narozeniny a stále se úspěšně drží na repertoáru. Nejbližší večerní představení proběhne ve středu 20. prosince a vstupenky jsou stále k dispozici," uvedl mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.

Hra proslulého komediografa Raye Cooneyho patří spolu s Rychlými šípy a muzikálem Donaha! ke třem nejúspěšnějším titulům v historii a uherskohradišťské divadlo je jediné, které ji se svolením autora uvádí.

"Pořád nás to baví. Za tu dobu, co inscenaci hrajeme, jsme se i docela rozrostli, protože aktérům se narodilo v průběhu deseti let dvanáct dětí," dodal s úsměvem Kubáník.

Cooneyho hry vytvářejí síť zápletek a patálií, která se s nesmírně komickým účinkem obplétá kolem hlavního hrdiny a zároveň doslova stíhá divákovu bránici. Nejinak je tomu u dvou her, které překladatel Břetislav Hodek nazval "1+1=3" a "3+3=5".

Protože obě komedie na sebe volně navazují, vytvořilo z nich se svolením autora Slovácké divadlo komedii jednu. Inscenaci, která uspěla i u diváků na Grand festivalu smíchu v Pardubicích, ve Slováckém divadle nastudoval Robert Bellan.