Komedie 1+2=6 v září už po stodvacáté!

Oblíbená komedie Slováckého divadla 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) oslaví na začátku září 120. reprízu. Inscenace je letos v repertoáru už jedenáctým rokem. Česká premiéra se uskutečnila 26. května 2007. Nejbližší možnost zhlédnout komedii je v úterý 5. června. Slavnostní stodvacátá repríza proběhne ve středu 5. září. Vstupenky na obě představení jsou zatím k dispozici a rezervovat si je můžete zde.

Hra proslulého komediografa Raye Cooneyho patří spolu s Rychlými šípy a muzikálem Donaha! ke třem nejúspěšnějším titulům v historii. Uherskohradišťské divadlo je jediné, které ji se svolením autora uvádí.

"Komedie 1+2=6 je unikum. Jsou to dvě komedie v jedné a obě jsou napsané naprosto brilantním způsobem. A my je obě zahrajeme během jediného večera. Navíc kolegové jsou tak vtipní, že se na některé pasáže i po jedenácti letech těším. Takže je to dvě a půl hodiny nepřetržitého smíchu," řekl herec, mluvčí divadla a představitel Stanleyho Gardnera Josef Kubáník.

"Myslím, že je to největší majstrštyk Roberta Bellana, samozřejmě nepočítám Rychlé šípy - ty už patří do síně slávy a legend. Rychlé šípy jsou fenomén a poklad Slováckého divadla a komedie 1+2=6 jim trošku šlape na paty. Vzpomínám si na první čtenou zkoušku, bylo to u režiséra Bellana na zahradě pod pergolou, byl začátek dubna 2007, byla zima, seděli jsme v bundách u krbu, v kouři a rýpali jsme se v textu a mně to ne a nešlo číst a těšil jsem se, až se prokoktám k závěru hry. Ještě půl roku po té slavné zahajovací zkoušce mně text smrděl jak čerstvě vyuzené prasečí rypáčky," zavzpomínal představitel taxikáře Johna Browna Zdeněk Trčálek.

Komedie 1+2=6 je geniálním spojením dvou her, které překladatel Břetislav Hodek nazval 1+1=3 a 3+3=5. Protože obě komedie na sebe volně navazují, vytvořilo z nich se svolením autora Slovácké divadlo komedii jednu. Hru upravila a vymyslela dramaturgyně Iva Šulajová. Inscenaci, která uspěla i u diváků na Grand festivalu smíchu v Pardubicích, ve Slováckém divadle nastudoval Robert Bellan