Komedie Falešné našeptávání se loučí

Komedie Falešné našeptávání bude mít derniéru. Poslední představení se uskuteční v úterý 12. února. "Na konci ledna ještě odehrajeme Falešné našeptávání na prestižním Grand Festivalu smíchuPardubicích, a pak už se s komedií rozloučíme. Příští rok ale přibude do repertoáru šest novinek, tou první bude už 12. ledna brilantní komedie Dva úplně nazí muži v režii Lukáše Kopeckého," upřesnil ředitel divadla Michal Zetel.

Inscenaci se souborem nastudoval režisér Radovan Lipus, který v minulosti na uherskohradišťské jeviště přivedl tituly Pýcha a předsudek, Křídlo a Denní dům, noční dům.

„Slovácké divadlo je místo, kde mi hluboko kotví srdce. Byl jsem tady třikrát šťastný a jsem rád, že jsem se s herci poprvé potkal na velmi klasickém textu. Marivaux je autor, který mě bytostně zajímá. Text vypadá lehce, ale jen na první pohled. Pod povrchem je krutý a surový. Zobrazuje anatomii lidské duše a krutou manipulaci s city druhého. Láska je Marivauxovo velké téma a ve Falešném našeptávání vidíme manipulaci v přímém přenosu, kterou se autor baví,“ uvedl režisér.

Hru francouzského spisovatele, dramatika a žurnalisty Pierra de Marivauxe z roku 1737 divadlo uvedlo v novém překladu Daniely Jobertové.

„Je to hra, která potřebuje hereckou akci, a Marivaux v ní hercům nechává prostor. V době jejího vzniku fungovaly ve Francii dvě divadelní tradice, vznešené francouzské divadlo a italské divadlo, které neslo dědictví komedie dell´arte. Falešné našeptávání psal Marivaux právě pro italské herce,“ řekla překladatelka.

Vstupenky na poslední reprízu jsou  k dispozici přímo zde