Limonádový Joe baví diváky i herce. „Diváci jsou rádi, když se něco nepovede,“ prozrazuje Pavlína Hejcmanová

Při noci divadel odehraje Slovácké divadlo inscenaci Limonádový Joe. Parodie o vždy kladném cesťákovi s limonádou měla na prknech Slováckého divadla premiéru téměř před dvěma lety, 18. června 2022, a neustále se těší obrovské divácké přízni. Na noc divadel připadne už jeho 34. repríza.

Pavlína Hejcmanová jako uhrančivá Tornádo Lou

Příběh proslavil český film z roku 1964 Limonádový Joe aneb Koňská opera a představily se v něm největší hvězdy své doby: Karel Fiala, Květa Fialová, Olga Schoberová, Miloš Kopecký a další. Ve Slováckém divadle si diváci užívají výkony Jiřího Hejcmana, Pavlíny Hejcmanové, Kateřiny Michejdové, Tomáše Šulaje a dalších oblíbených herců. Nechybí živá hudba, tanec, typický barový dým ani oživlé kaktusy. „Je to prostě a jednoduše legrace a my si to užíváme naplno. A když vidíme, jak se baví diváci, baví to i nás,“ řekla Kateřina Michejdová, která hraje něžnou Winnifred.

Stejně to vidí i Pavlína Hejcmanová v roli uhrančivé Tornádo Lou. „Pro mě byla výjimečná už veřejná generálka a premiéra, kdy diváci okamžitě naskočili na naši vlnu a humor, který Limonádový Joe přináší. A to trvá od premiéry až dodnes,“ raduje se Pavlína a připomíná, že si herci i publikum představení užívají, i když se třeba něco nepovede. Například při jedné repríze jí z výstřihu vykoukla karta, kterou měl až později vykouzlit Tomáš Šulaj coby Horác Badman.

„To se zkrátka na jevišti stává. Ale zrovna Limonádový Joe je takový typ inscenace, kde to vůbec nevadí a diváci jsou rádi, když to vezmeme do hry a když podobné situace přiznáme,“ dodává Pavlína s úsměvem.