Michal Zetel: Přál bych si, aby nadcházející sezóna byla nečekaná, bouřlivá a kontroverzní

Nová sezóna, kterou oficiálně odstartuje v úterý 5. září úspěšná komedie Zdeňka Duška Nájemníci, se ve Slováckém divadle rozběhla a je v plném proudu. Ředitel divadla Michal Zetel hovoří o novinkách i plánech na nadcházejí týdny a měsíce.

Pane řediteli, začíná nová sezóna. Co přinese?

Startujeme skutečně hvězdně. V nové sezóně se diváci mohou těšit na spoustu novinek, už v říjnu představíme ty na příští rok. Taky se rozjedeme po republice, abychom dál šířili dobré jméno našeho divadla, a to v malých městech, ale i na nejprestižnějším českém divadelním festivalu Divadlo v Plzni, kde zahrajeme Měsíc nad řekou. A ve hře je i jeden velký festival v zahraničí.

Máte ve Slováckém divadle nějaké novinky, o které byste se chtěl se čtenáři podělit?

Jednu velkou novinku za všechny - už za pár dnů, přesně 13. září vyjde poprvé náš nový Časopis, který bude plný čtení o divadle z úplně jiného pohledu, než na jaký jsou naši diváci zvyklí. A protože si velmi vážíme spolupráce s Deníkem, díky kterému každý týden přinášíme ke čtenářům a k divákům novinky ze Slováckého divadla, Časopis vyjde jako speciální příloha právě tam.

Jaká byste chtěl, aby sezóna 2017/2018 byla?

Přál bych si, aby nadcházející sezóna byla provozně poklidná stabilní a bez překvapení, po stránce umělecké naprosto nečekaná, bouřlivá a kontroverzní. Také bych si přál, aby se Slováckému divadlu podařilo sklidit ještě více plodů tvrdé práce, které jsem byl já svědkem za dva roky svého působení a to nepochybuji o tom, že jí bylo mnoho a mnoho odvedeno před mým příchodem. A také toužím po tom, aby byla plná diváků, bez nich to nedává smysl.

 

Blanka Šmejdovcová