Milostný příběh jako letní dárek věrným divákům

Inscenaci Romeo a Julie ve zbrusu novém překladu Pavla Drábka začali slováčtí divadelníci zkoušet před pár týdny. Publiku by ji chtěli představit v polovině června. A už i ví, kde to bude.

Petra Staňková a Pavel Šupina si zahrají veronské milence

„Věříme, že v té době už budeme moct hrát, i když nepředpokládáme, že to bude přímo v divadle. Rozhodli jsme se proto uvést Romea a Julii pod širým nebem, v atraktivním prostředí nádvoří Galerie Slováckého muzea,“ prozrazuje manažerka Jitka Honsová.

Režisér Lukáš Kopecký dodává, že připravovat inscenaci venku je výzva pro celý tým.

„Nepochybně, pro všechny zainteresované. Nejvíce však pro výtvarnici Veroniku Watzkovou a pro šéfa výroby Honzu Šuškleba. Vzhledem k pandemické situaci to na nějaké otevírání stánků s živou kulturou jen tak nevypadá, a tak jsme chtěli být připraveni, pokud by vláda dala zelenou alespoň venkovním kulturním akcím. Objeli jsme s kolegy z vedení několik vybraných lokalit v blízkém okolí a nakonec se domluvili na spolupráci se Galerií Slováckého muzea. Historicky čtvrté nastudování Romea a Julie ve Slováckém divadle tedy uvedeme primárně tam, za což jsme moc vděční. Chceme hrát, potřebujeme hrát a děláme pro to maximum,“ uzavírá Lukáš Kopecký.