Ministr kultury se chystá na Její pastorkyňu

Letní filmovou školu v Uherském Hradišti navštívil ministr kultury Martin Baxa. Ozdobil se motýlkem s logem Slováckého divadla a chystá se na představení Její pastorkyňa Slováckého divadla na mezinárodním festivalu Divadlo Plzeň.

Ministr kultury Martin Baxa s motýlkem Slováckého divadla

Po Prokletí nefritového škorpiona na Grand festivalu smíchu v Pardubicích a trojím představení Tří sester v Hradci Králové, Zlíně a Brně se na Mezinárodní festival Divadlo Plzeň vypraví Její pastorkyňa. Tu nastudoval ve Slováckém divadle Michal Zetel a v hlavní roli Kostelničky exceluje Jitka Hlaváčová. Za svůj výkon byla dokonce oceněna zařazením do nejužšího výběru na Cenu Thálie.

Kromě jiných osobností se na festivalové vystoupení Slováckého divadla v Plzni chystá i ministr kultury Martin Baxa. Ten letos přijel do Uherského Hradiště na Letní filmovou školu a mezi účastníky se hrdě procházel s motýlkem ozdobeným logem Slováckého divadla.

„S panem ministrem jsme měli možnost si popovídat a moc rád by viděl naše Tři sestry. Bohužel mu to zatím časově nevychází, ale chce se přijet podívat právě do Plzně na Její pastorkyňu. Dokonce by tam ten den oslavil i své narozeniny,“ prozradil herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník, který byl i letos moderátorem Letní filmové školy a měl možnost se potkat s mnoha jejími hosty včetně ministra Baxy.

Její pastorkyňa, kterou stejně jako Tři sestry režíroval Michal Zetel, se na Mezinárodním festivalu Divadlo Plzeň představí 16. září.