Místo premiéry Limonádníka budou Perfect Days

Koronoavirová pandemie opět zasáhla do provozu Slováckého divadla. Zhatila tak premiéru Limonádového Joea 20. listopadu a zasáhla i do programu Noci divadel, která se slaví ten samý den. Vedení divadla však vymyslelo řešení.

Tereza Novotná a Pavel Šupina v komedii Perfect Days

„Jak jsme oznámili už v minulém týdnu, kvůli covidu jsme  museli odložit premiéru parodie Limonádový Joe, což nás opravdu moc mrzí a nyní intenzivně hledáme nový termín. Několikrát jsme se v divadle sešli a radili, jak tu situaci co nejlépe vyřešit a nezklamat diváky, kteří měli zakoupené vstupenky na premiéru se speciálním programem,“ vysvětluje manažerka Slováckého divadla Jitka Honsová. Vstupenky zakoupené na reklamní revue Limonádový Joe zůstávají v platnosti, o náhradním termínu budeme informovat. „Nakonec jsme se rozhodli odehrát další reprízu komedie Perfect Days. To je příznačné, protože perfektní dny si všichni přejeme.“ Tato repríza Perfect Days proběhne jako předplatitelské představení skupiny R.

Na sobotu 20. listopadu připadá i Noc divadel a omezení zasáhla taky doprovodný program. „Přesto se společně v 19 hodin připojíme k potlesku, který bude ve stejnou dobu znít v mnoha divadlech po celé Evropě, představíme Předplatné 2022 a po skončení představení bude následovat neformální beseda s uměleckým souborem. Nebudou chybět například právě tvůrci komedie Perfect Days a další oblíbené tváře,“ upřesňuje Jitka Honsová.

I když je celá situace velmi nepříjemná, divadelníci se s ní vyrovnali, jak nejlépe to šlo. „Pozitivní na covid byl naštěstí pouze jeden z herců a všichni ostatní pokračují v práci,“ uzavírá Jitka Honsová.

O dalších případných změnách budou divadelníci informovat na webu.