Muzikál Pokrevní bratři se po půl roce vrátí na jeviště

Oblíbený muzikál Pokrevní bratři se po půlroční pauze vrací na jeviště Slováckého divadla. "Jedinou reprízu do prázdnin odehrajeme v úterý 19. června. Vstupenky jsou právě v prodeji a rychle mizí, tak neváhejte a přijďte," zve na úspěšný kus mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.

Pokrevní bratři, to je pro herce Slováckého divadla srdeční záležitost. Divadlo uvedlo muzikál poprvé v roce 2001 v režii Radka Balaše a na tehdejší uvedení protagonisté i diváci nadšeně vzpomínají. Po patnácti letech se rozhodlo divadlo k oblíbenému titulu vrátit a uvedlo jej opět v režii Radka Balaše a s exkluzivním hostem Yvettou Blanarovičovou.

"Jednou z režisérových podmínek bylo stejné obsazení hlavních rolí, čímž muzikál takzvaně "nakopnul". Úspěšný kus to byl už tenkrát, ale vzhledem k tomu, že muzikálová scéna u nás ještě tolik nefungovala, je dnešní úspěch mnohonásobně větší," dodal Kubáník.

Dvojčata Mickeyho a Eddiho stejně jako před patnácti lety hrají Tomáš Šulaj a David Vaculík. Původní obsazení doplňuje Zdeněk Trčálek v roli Sammyho. "Byl to můj první velký muzikál a je to srdeční záležitost," řekl po premiéře Tomáš Šulaj.

"Pokrevní bratři mají všechno, co má správný muzikál mít," doplnil David Vaculík.

Diváci v muzikálu zhlédnou 15 velkých muzikálových čísel, herci se museli naučit 157 stran textu, výtvarnice Jolana Schofield Izbická navrhla 129 kostýmů a osvětlovač provedl při představení 285 světelných změn.