S tajemstvím veršů v Romeovi a Julii pomáhala Eva Spoustová

Už v pátek 25. června čeká inscenaci Romeo a Julie v režii Lukáše Kopeckého slavnostní premiéra v romantickém prostředí Reduty v Uherském Hradišti. Kromě jiného se museli herci popasovat s blankversem, verši typickými pro dramata Williama Shakespeara. Pomáhala jim s tím Gedžitka z Rychlé roty, tedy herečka Eva Spoustová.

Pavel Šupina a Petra Staňková v kostýmech Romea a Julie

Důkaz, že divadelníci nenechávají nic náhodě, potvrzuje i další jméno z inscenačního týmu inscenace Romeo a Julie. Je jím Eva Spoustová. Znají ji studenti DAMU, kde se věnuje hlasové technice a jevištní řeči, a znají ji i televizní diváci. Eva je totiž také zkušenou dabingovou režisérkou a herečkou, jejím hlasem mluvila například Gedžitka z animované Rychlé roty, ale i postavy v Ledovém království, Harrym Potterovi, Pirátů z Karibiku a dalších hitech.

„Eva se nám několik dnů důkladně věnovala a poodhalovala tajemství veršů Williama Shakespeara. Takových odborníků je u nás málo. Přesně ví, jak pracovat s jazykem, s tempem, s důrazy. Zkušená pedagožka a dabingová herečka, která má na svém kontě stovky namluvených filmů, se zkrátka nezapře,” říká Josef Kubáník, který vytvoří postavu Petra, jinak též klauna celé hry.