Noc divadel 2018: Herci se těší, až se podívají divákům do očí

Herci Slováckého divadla se i letos připojí k jednomu z největších evropských divadelních svátků, Noci divadel. Ta se koná v České republice od roku 2013 a letos se v sobotu 17. listopadu uskuteční už pošesté. 

"Těším se vždycky. Je to jedna z mála příležitostí, jak vidět naše diváky zblízka a podívat se jim do očí. Navíc se nás mohou zeptat na to, co je zajímá a zjistit, že vznik a fungování inscenací není zas až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát," říká dlouholetý člen Slováckého divadla Martin Vrtáček.

Herci letos odehrají komedii Falešné našeptávání, kterou ve Slováckém divadle nastudoval režisér Radovan Lipus. "Falešné našeptávání je má oblíbená inscenace, takže se těším moc," dodává herečka Tereza Hrabalová a kolegyně Tereza Novotná se rovněž nadšeně připojuje. "Ta loňská Noc divadel byla parádní, tak mám velké oči i letos," těší se. "No, jestli to bude taková paráda jako loni, tak jsem na to natěšenej tak, že ani nevím jak!" směje se další z účastníků akce, herec Zdeněk Trčálek.

"Na setkání s našimi diváky se těším vždy a Noc divadel je příležitostí k takovému setkání zcela luxusní. Takže se těším luxusně!," dodává s úsměvem na otázku, jak se letos těší na Noc divadel herec a další z protagonistů komedie Falešné našeptávání David Vacke.

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. Akce nabízí nevšední zážitky, jako jsou například workshopy pro děti i dospělé, prohlídky divadelních zákulisí, diskuze s herci, scénografy a režiséry a další formáty divadelních setkání, které v běžném programu návštěvník nenajde.

Akce odstartuje v 19 hodin tradičním společným potleskem, který zazní ve všech divadlech napříč Evropou.

Poslední vstupenky jsou k dispozici přímo zde.