Novinka Bez roucha zaútočí na divákovu bránici již na konci tohoto týdne!

Právě se nacházíme v generálkovém týdnu a finišujeme práci na nové komedii - Bez roucha. Tu napsal světoznámý dramatik Michael Frayn. Světovou premiéru si odbyla v Londýně roku 1982. Jedná se o situační a zároveň konverzační komedii, při které se herci nezastaví. Patří ke stálicím českých scén od poloviny 80. let minulého století, kdy ji velmi úspěšně uvedl pražský Činoherní klub.
Ve Slováckém divadle dostal režii na starost Šimon Dominik.
Veřejná generální zkouška proběhne tento pátek 5. února od 10.00 hod., premiéra pak v sobotu 6. února od 19.00 hod.
Co diváky čeká? A kdo si v bláznivé komedii zahraje?...

Jedna z nejslavnějších a nejúspěšnějších komedií diváky zavede do divadelního zákulisí, kde se odehrává velmi nervózní generální zkouška hry Sardinky, sardinky. Do premiéry už zbývá jen několik hodin a herci stále ještě nevědí, kdy odejít ze scény se sardinkami, které dveře mají zůstat otevřené a jak mají stihnout převlek bez pomoci garderobiérky. Zvládne se to jen tak tak. A potom? Potom vidí diváci něco nevídaného. Celá scéna se totiž otočí a publikum v hledišti sleduje to, co se odehrává v divadelním zákulisí. Někdo nestihne přijít včas na výstup, další se zamotá do prostěradel a do toho se ještě projevují nejrůznější osobní vztahy. Diváky však čeká ještě jedna část. V té uvidí, jak to vypadá, když se komedie hraje hodně dlouho a herci musí na jevišti improvizovat ve chvíli, kdy se něco nepovede. A že se toho stane víc než dost.

Kdo je kdo v komedii Bez roucha?
Irena Vacková: Hraje postavu úspěšné herečky, která stála u zrodu nápadu nastudovat komedii, která se však vyvíjí trošku jiným směrem, než si s kolegy představovala.

Jiří Hejcman: To je ten, který celý kolotoč roztáčí - režisér. Někdy ironický, jindy cholerický, ale přitom má slabost pro nejednu dámu ze souboru. Jak to asi dopadne, když se o tom začnou navzájem dozvídat?

David Vaculík: Další z herců, který si zahraje herce a udělá si legraci sám ze sebe a ze všeho, co denně u divadla zažívá. A jak bude reagovat, když musí hrát s kolegyní, kterou bytostně nesnáší?

Tereza Hrabalová: Nejmladší členku hradišťského souboru čeká úkol zahrát herečku, která má stále problém s kontaktními čočkami a do toho i poměr s režisérem.

Petra Staňková: Inspicientka Poppy. Je stále režisérovi při ruce, zná všechna rizika představení, napoví, když je potřeba, a i když nemá herecké ambice, v jednu chvili i nečekaně vystoupí na jevišti.

Josef Kubáník: Vytvoří postavu herce, který hraje dvojroli a poněkud mu unikají souvislosti. Je tak ideálním terčem režisérových poznámek. V jednu chvíli se nechtěně zamotá i do mileneckého trojúhelníku.

Alžběta Kynclová: Zahraje si herečku, která za všech okolností všechno ví a snaží se za každou cenu dohrát představení. A to i ve chvíli, kdy už nikdo nevěří tomu, že by to šlo zvládnout.

Martin Vrtáček: Jevištní technik. Chce se toho po něm tolik, že únavou víc spí, než pomáhá. A to se ještě dostane do situace, kdy musí nečekaně zastoupit za podroušeného kolegu přímo při představení.

Pavel Majkus: Poslední z herců, který vytvoří herce. Role je to vděčná. Alkoholik, který málokdy ví, co se kolem něj děje, a málokdy je na svém místě. K tomu poněkud zapáchá a nenechá si za žádnou cenu poradit.