O Předplatném 2015 dnes Josef Kubáník

Každé pondělí vám přinášíme slova těch, kteří se na podobě Předplatného 2015 s mottem „Všechno nejlepší!“podíleli nejvíce. Po řediteli Igorovi Stránském (odpovědi ZDE…) a výtvarnici Evě Jiřikovské (text TADY…) odpovídá dnes na několik otázek tiskový mluvčí a herec Josef Kubáník

Josef Kubáník - foto Jan Karásek

Ptát se, proč Předplatné 2015 dostalo motto Všechno nejlepší!, je asi málo originální a odpověď jasná – v roce 2015 bude stále v běhu jubilejní 70. sezóna Slováckého divadla a na podzim toho roku tomu bude 70 let od první premiéry. Nebo je ještě něco, co vedlo k heslu Všechno nejlepší? Jak k jeho vzniku vlastně došlo?
Na kampani, která by podle nás měla mít více významů a výkladů a zároveň být zajímavá, vtipná, hravá a kreativní, pracujeme s dramaturgyní Ivou Šulajovou a výtvarnicí Evou Jiříkovskou zhruba půl roku. Povídáme si, přemýšlíme o ní, dohadujeme se. I když letos to bylo docela snadné: VŠECHNO NEJLEPŠÍ! je nejenom přání k narozeninám, ale je to zároveň přesvědčení, že divákům nabízíme to nejlepší, co jim nabídnout můžeme. Ať jsou to tituly samotné - uvedeme například muzikál Chicago, komedii Sám na dva šéfy i světoznámou tragédii Macbeth - více o titulech ZDE..., ale i jejich režiséři. Myslím, že skladba na příští rok je opravdu ta nejlepší. Ať jde o pana Pitínského, Radka Balaše, Zoju Mikotovou nebo naše dva šéfy Stránského a Zetela.

Jsou v plánu nějaké oslavy oněch jubilejí?
Ano, na celý rok 2015 připravujeme celou řadu oslav a překvapení. Ale budeme je divákům představovat postupně. Teď můžeme říct jen tolik, že vrchol oslav proběhne přesně 70 let od první premiéry Slováckého divadla, tedy 10. 10. 2015.

Co ti připadá na skladbě Předplatného nejlákavější? Co bys vyzdvihnul? Z čeho máš ty osobně největší radost?
Mám radost, že s naším souborem chtějí pracovat ti nejlepší režiséři, výtvarníci, hudebníci, mám radost, že máme nejvíc předplatitelů mezi činoherními divadly u nás a přeji si, aby to tak bylo i nadále. Předplatné vzniká dlouhé měsíce, se jmenovanými kolegyněmi si telefonujeme o víkendech, často i v noci, když se vrátíme z divadla, také o prázdninách, a když to pak diváci ocení, je to ta největší odměna.

Jsou již teď nějaké signály o zájmu diváků o Předplatné 2015? Jak se počty předplatitelů vyvíjí ve srovnání s předešlými lety, kdy jsme vždy měli více než osm tisíc předplatitelů?
Momentálně se ještě pořád hlásí stávající předplatitelé, aby nepřišli o svá místa, do toho už píší ti noví a mnozí se ještě rozmýšlejí, další po předplatném sáhnou až před Vánoci jako po originálním vánočním dárku, takže teď je na počty ještě brzy. Ale důkladně je sledujeme a hned jak se dozvíme nějakou velkou novinku, dáme vědět.